У Європі зафіксований перший випадок смерті від ГМО
Лікарі лікарні «Carlos III» в Мадриді підтвердили перший випадок смерті людини, причиною стало вживання в їжу генетично модифікованих продуктів харчування - про це повідомляє незалежне видання «World News Daily Report».
Як показав розтин тіла померлого в іспанській клініці 31-річного Хуана Педро Рамоса, летальний випадок настав у результаті анафілаксії, яка була спровокована поїданням плоду томату, який містив в собі ген риби. Молодій людині несподівано стало погано на робочому місці після обідньої перерви - серед проявлених симптомів експерти відзначили висип, набряк горла і різке падіння артеріального тиску. Потерпілий був оперативно доставлений до лікувального закладу, однак медичний персонал опинився в скруті визначити причину такої алергічної реакції - звичайні, при таких симптомах, уколи і ліки виявилися неефективні.
Лише через якийсь час, коли пацієнт вже помер, була проведена медично-криміналістична експертиза, результати якої показали наявність в з'їденому помідорі специфічних алергенів, характерних для мешканців морських водойм, а також стійких до дії антибіотиків сполук, які з'явилися перепоною для дії лейкоцитів, перешкодивши зупинці нападу.
Таким чином, смерть молодого чоловіка виявилося першим офіційно підтвердженим наукою випадком загибелі від вживання їжі, яка містить ГМО. У той же час, згідно з наявними висновками більшості досліджень західних вчених, отримані за допомогою генного схрещування злакові та інші культури абсолютно безпечні для здоров'я. Хоча ще в 1996 році дослідники з Університету Небраски припустили можливість алергічної реакції на білок бразильського горіха, який, в цілях поліпшення харчової якості, додавали у сою.
За наказом Міністерства охорони здоров'я Іспанії відразу після інциденту почалося вилучення з продажу всіх завезених з Португалії 7000 тонн томатів - саме імпортований з території сусідньої країни овоч став причиною смерті Рамоса. Чиновники висловили співчуття родині загиблого і заявили про проведення ретельних досліджень GM-продукції європейського ринку на предмет наявності або відсутності в ній явних ризиків для здоров'я.
Читайте також:
ГМО: заборонити не можна вирощувати...
У світі продовжує скорочуватися популяція бджіл
ГМО протестували на хом'яках: безпліддя, деградація і мутація