м. Київ
0,012 мР/год
м. Чорнобиль
12.3 мР/год
22/06/21
Який відсоток львів'ян має загальнодоступні зелені простори
Який відсоток львів'ян має загальнодоступні зелені простори в межах пішохідної доступності від дому? Можна довго говорити і багато написати, але нехай дані і графіка кажуть самі за себе.
Втілити в життя задумане вдалось завдяки Polina Peleschak, Natalka Danylko, Sasha Shcheglov та ЛКП Міський центр інформаційних технологій в рамках магістерської дипломної роботи Department of Urban Planning and Design NULP.
П.С. В дослідженні враховано території зелених насаджень загального користування (парки, сквери, лісопарки), які є у вільному доступі для мешканців.
Площі об’єктів озеленення визначено в геоінформаційних системах. Площі скверів взято з ухвал «Про затвердження переліку скверів…» Львівської міської ради.
Значення поняття «доступні зелені насадження» містить два критерії: віддаль пішохідної доступності до житлових територій і норма озеленення на людину, що забезпечує стійкість природнього середовища та комфортність забезпечення рекреаційних потреб людини.
Усі озеленені території загального користування поділено на три типи за площею: до 2 га, від 2 до 5 га, більше 5 га. Порогові значення пішохідної доступності є прямолінійною відстанню (радіусом) і визначені на основі закордонного досвіду для кожного типу: до 2 га – 300 м; від 2 до 5 га – 500 м; більше 5 га – 750 м.