На Волині набирає обертів «бурштиновий бунт»
Два дні тому у ліси, що поблизу волинських сіл Лісове й Костюхівка, заїхало, за різними оцінками, приблизно тисяча «чорних» копачів бурштину. Нелегальні старателі - переважно мешканці сусідніх областей: Рівненської, Житомирської та Львівської.
На боротьбу з незаконними копачами сонячного каміння вирушили правоохоронці та громадські активісти.
«Маневичі, с. Лісове-Вовчиськ, 1200 людей духовно запущених, у яких в зіницях гроші (хто любить фільми про зомбі - вам туди)... 350 таких ямок за добу... не буду нічого писати і коментувати... просто скажу: в реальності ще страшніше», - написав у ФБ своє враження волинський активіст, волонтер «Самооборони Майдану Волинь» Сергій Рижков.
«Сьогодні більше 600 чол. з Рівненської та Львівської областей заїхали в ліси Маневицького району з такою конкретною ціллю. Місцеві правоохоронці та влада була послана на... Ноги ростуть зокрема від львівського кримінального ділка Морди. Аваков, то де нацгвардія?» - написав у ФБ волинський активіст, депутат Луцькради Павло Данильчук.
На противагу активістам, старателі намагалися перекрити трасу «Київ-Варшава». Проте, правоохоронці цей факт не підтверджують.
«Повідомлення про перекриття руху на міжнародній трасі у Маневицькому районі не відповідає дійсності. Хоча відзначають, що невідомі особи, порушуючи правила дорожнього руху, виходять на трасу, але не роблять спроб перекрити рух транспорту», - йдеться в заяві УМВСУ у Волинській області.
Національна гвардія прибула трішки пізніше. Спіймати «на гарячому» вдалося лише півсотні чоловік. У них було вилучено кілька кілограмів сонячного каменю, 200 тисяч гривень, рації та карти місцевості.
Решта копачів, а це приблизно шість сотень людей, з лісу виходити відмовилися. Дехто заявляє, що вони - грибники. Чоловіки, половина з яких напідпитку, дуже агресивні, «озброєні» лопатами.
Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик і начальник управління МВСУ в області Петро Шпига намагалися з ними поспілкуватися. Проте, у відповідь, переважно, чулася нецензурна лайка.
«У тебе хороший джип і я такий хочу», - лунало з натовпу.
Проте, чоловіки не настільки бідні, адже досвід копання бурштину в Рівненській області мають чималий. Дехто з них після того, як пожалівся на важку долю, відходив і починав знімати усе на шостий Айфон (вартістю понад 15 тисяч гривень).
Волинський губернатор розповів журналістам своє бачення вирішення цієї проблеми.
«Влада сьогодні внесла відповідні пропозиції, як ці питання врегулювати. Їх є три: перша - негайно потрібно прийняти «Закон про бурштин». Друга - запустити у дію акт, який прийнятий Волинського обласною радою. Третє - створити комунальне підприємство і почати законний видобуток бурштину», - підсумував Володимир Гунчик.
Щоб старателі знову не взялися до незаконного видобутку бурштину, родовища стереже озброєна Нацгвардія та представники різних воєнізованих угруповань. Загалом, біля лісу та на дорогах розставлено чотири блокпости. За інсайдерською інформацією, старателі отримали вказівку: «Три дні нічого не копати, поки все не стихне».
Наразі вже знищено щонайменше 15 гектарів соснового лісу. Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією.
Читайте також:
Шевченко пішов, бізнес-інтереси його господаря - залишились