Про Не….безпечність харчових продуктів
Українська харчова промисловість потроху перетворюється на суцільну хімічну лабораторію. Аби продукти були красивішими та смачнішими, виробники звикли їх підсолоджувати. Втім цукор, який споживачі вважали злом, з популярних продуктів давно зник. Виробники навчились використовувати його штучні замінники, які підсилюють потяг до солодкого, повністю руйнуючи нормальну роботу організму. Дієтологи певні - цукрозамінники викликають ураження печінки, шлунково-кишкового тракту, ураження нирок та збільшують ризик виникнення цукрового діабету. Більше відео про це можна подивитися на сайті http://tsn.ua/video/video-novini
Зазначимо, що з 4 квітня в Україні запрацювала нова система контролю якості та безпечності харчових продуктів. Набув чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2042-19
Цей Закон з одного боку, створює умови для забезпечення кращої якості та безпечності харчової продукції для споживачів, а з іншого – запровадить чіткі і прозорі процедури перевірок, що мінімізують корупційні ризики і сприятимуть розвитку чесної конкуренції. Ключовими новаціями нового закону є ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження Акту перевірки.
Підприємства перевірятимуть залежно від ступеню ризику для життя і здоров`я людей (наприклад, у магазині, де продається запакована продукція тривалого зберігання, ризиків менше, ніж у магазині, де продається свіже м`ясо). Також, за новим законом, інспектори Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки, згідно з Актом перевірки. Цей документ міститиме вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним, що мінімізує корупційні ризики.
За порушення нового закону передбачено жорсткі санкції. Так сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тисяч гривень – залежно від скоєного правопорушення. У разі виявлення на виробництві факторів, що становлять небезпеку життю і здоров’ю людей, інспектор може ухвалити рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.
Зауважимо, що фірми вже активно надають послуги з розробки, впровадження, сертифікації системи HACCP
http://center-ltd.lviv.ua/wiseguys_source_responsive/haccp.html#.WxU0hEiFOUk
Далі будемо інформувати про ефективність Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» в дії.