У Києві пройшов кліматичний марш. Як це допоможе дикій природі?
29 листопада у Києві пройшов міжнародний кліматичний марш, напередодні відкриття Кліматичного саміту ООН у Парижі. На ньому світові лідери збираються підписати нову угоду по боротьбі зі змінами клімату.
Марш пройшов більш ніж в 170 країнах світу в один день. Те, що під дощем та снігом на марш вийшло стільки активних українців, справді надихає.
«По всій планеті є види, що вже відчувають несприятливі наслідки потепління, танення льодового покриву й підняття рівня моря, й Україна не виключення - зменшення водності річок й більш посушливий клімат південно-східних областей спостерігається вже сьогодні. Це впливає на діяльність людини у багатьох секторах економіки, але ми хотіли б звернути увагу на загрози, що постають перед дикими видами:
- танення крижин обмежує можливості полювання для білих ведмедів та вирощування малят імператорських пінгвінів;
- підняття рівня моря знищує місця гніздування зелених черепах, а підвищення температури зменшує пропорцію самців та самок у їх популяції;
- спустелювання українських степів додає ще одну загрозу для виживання дрохви;
- зменшення водності малих річок та їх нагрівання загрожує у т.ч. холодолюбивим рибам;
- а раннє настання весни й квітування загрожує джмелям та іншим запилювачам рослин», - коментує Наталя Гозак, експерт WWF в Україні.
Для того, щоб ці та інші вразливі види змогли побачити наші онуки, наше суспільство має змінити свої пріоритети вже сьогодні. І цей марш - наймасштабніший екологічних захід у світі - показав, що це можливо і це вже відбувається.
Також, на марші відбулася прем'єра композиції SAVE THE GREEN, яку київський музикант Норман Шелест написав спеціально до Маршу. Після відкриття колони учасників вирушили до Міністерства енергетики, де відбулося театралізоване «звільнення» сонячної та вітрової енергії.
Київський Марш внесли до переліку найважливіших акцій на захист клімату поруч із Лондоном, Осло, Берліном, Токіо, Вашингтоном, Нью-Делі та ін. У Парижі, де планувались найбільш чисельні акції, їх було скасовано у зв'язку з трагічними подіями напередодні, але кожен українець виходив на марш за себе, за французів та за усю природу Планети.
Кліматичний саміт у Парижі починається 30 листопада. Наразі, президент України Петро Порошенко вже у Парижі з делегацією. Нагадуємо, що громадські активісти не згодні з позицією України на саміті. Україна вживатиме недостатньо заходів для боротьби зі змінами клімату. Мета маршу 29 листопада - закликати владу України впроваджувати більше заходів, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату. До таких заходів відносяться утеплення будинків, розвиток громадського транспорту і велосипедної інфраструктури, перехід до відновлюваних джерел енергії.