В Україні побудують 17 біогазових заводів на курячому посліді
Компанія "Укрлендфармінгу" планує побудувати 17 біогазових заводів, на яких буде утилізовано 1 750 тис. тон в рік курячого посліду, про це на семінарі "Перспективи біоенергетики у с/г галузі України" заявив співробітник "Укрлендфармінгу" Віктор Крекотін.
"Кількість силосу, необхідного для оптимальної роботи біогазових заводів- 2 520 тис. тон на рік, необхідна площа для вирощування силосу- 75-90 тис. га. Очікувана кількість біогазу 690 000 тис. куб м. з середнім вмістом метану56-57%", - заявив Віктор Крекотін. Енергія виробленого біогазу 3 850 ГВтч, обсяг біометану який можливо отримати при очищенні біогазу - до 380 000 тис. куб м. При використанні газопоршневих ТЕЦ з отриманого біогазу може бути згенеровано: 1 596 ГВтч в рік електроенергії 1 634 ГВтч в рік теплової енергії. Додатково компанія розраховує отримати 3 900 тис. тон на рік рідких добрив та 510 тис. тонн сухих.
За словами Крекотіна, курячий послід має найбільший потенціал для виробництва біогазу, проте бродіння курячого посліду має цілий ряд особливостей і труднощів, а капітальні інвестиції на біогазовий завод з переробки виключно курячого посліду помітно вищі. Втім, назвати суму інвестицій він відмовився. Як і терміни реалізації проекту.
"Економічні та політичні реалії дещо коригують наші плани. Це дорогий проект та тому треба мати джерело довгого та дешевого кредитування, які в Україні знайти важко", - зазначив Крекотін.
Нагадаймо, компанія "Укрлендфармінг" будує біогазову станцію при птахофабриці у селі Чорнобаївка на Херсонщині.