У Чернігівської області рибу нищили острогою
За умов цьогорічного пересихання водойм рибні ресурси Чернігівської області перебувають під загрозою видового та кількісного збіднення. У ситуації що склалась, допомогти рибі майже неможливо, залишається тільки мінімізувати втручання у перебіг природних процесів. Проте, негативний вплив природних чинників неабияк посилюють браконьєри, безжалісно знищуючи рибу, у більшості випадків, хижацькими способами.
Як повідомили КЕПУ у прес-службі Держекоінспекції України, уночі з 18 на 19 жовтня поточного року під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища спільно з громадським інспектором з охорони довкілля затримано трьох громадян, які незаконно, із застосуванням забороненого знаряддя - остроги, ліхтаря з акумулятором, у озері Вертетеч біля с. Салтикова Дівиця Куликівського району добули 31 щуку.
Незаконно добуту рибу, знаряддя і засоби її добування вилучені міліціонерами слідчо-оперативної групи Куликівського РВ УМВС України в Чернігівській області на місці події. За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України. Згідно цієї статті, зазначені протиправні дії караються штрафом у розмірі до 3400 грн., або обмеженням волі на строк до трьох років із конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. При цьому, притягнення до кримінальної відповідальності не звільняє порушників від обов'язку компенсувати завдану довкіллю шкоду у розмірі 10540 грн.
Усім варто пам'ятати, що багатство природних ресурсів є одним з головних чинників, що визначає благополуччя як теперішніх, так і прийдешніх поколінь. А їх збереження це велика відповідальність і обов'язок кожного свідомого громадянина, а не тільки контролюючих органів.