У Кривому Розі проґавили надзвичайну екологічну ситуацію
Про це в редакцію «Першого Криворізького» повідомили активісти громадської організації «Екологічна рада Криворіжжя», які уточнили що в лютому поточного року середньодобова концентрація оксиду азоту в повітрі була перевищена в 23 рази.
«У перебіг 17-18 лютого 2015 року автоматизований пост спостереження, який належить одному з найбільших підприємств міста зафіксував значне перевищення концентрацій оксиду азоту. 17 лютого середньодобова концентрація оксиду азоту в повітрі склала 1,39 мг / куб.м, 18 лютого - 0,69 мг / куб.м. Ці значення перевищують добову гранично допустиму концентрацію в 23 і 11 рази відповідно! При цьому ми вважаємо, що джерелом забруднення не була ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Справа в тому, що весь цей час дув північний вітер («з півночі») в той час, як промислова зона підприємства знаходиться південніше автоматизованого поста спостереження», - розповідають екологи.
Активісти «Екологічної ради Криворіжжя» направили запити до Управління екології виконкому Криворізької міської ради та в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з проханням надати інформацію: які здійснювалися заходи щодо встановлення джерела забруднення, охорони здоров'я громадян, і взагалі чи повідомлялося про цей інцидент контролюючим організаціям.
«Нас цікавить - наскільки ефективно використовується система моніторингу якості атмосферного повітря, чи здійснюються хоч які-небудь оперативні заходи з охорони здоров'я мешканців Кривого Рогу», - зазначають небайдужі городяни.
За всіма ознаками цей інцидент, на думку активістів, підпадав під визначення «надзвичайна ситуація техногенного характеру». Щоб переконатися в цьому, екологами було подано запит в Криворізьке міське управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій. ДСНС-ники у своїй відповіді підтвердили, що «описаний інцидент підпадає під визначення» надзвичайна ситуація техногенного характеру». Але ніяких повідомлень ні з боку заводу, ні з боку контролюючих органів до ДСНС не надходило.
«Ми боїмося - що це не єдиний подібний інцидент в Кривому Розі. Виходячи з реакції наших відповідальних служб - стає зрозумілим, що жителі міста повністю беззахисні перед подібними ситуаціями», - турбуються активісти «Екологічної ради Криворіжжя»
Довідка
Згідно з пунктом 1.31 «класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій», перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в 20-29 разів протягом 24 годин - класифікується як «Надзвичайна ситуація техногенного характеру». У лютому 2015 року всього за 24 години 40 хвилин, середньоарифметичне значення концентрації оксиду азоту становило 1,37 мг / куб.м. Ця цифра свідчить про перевищення середньодобової граничної концентрації оксиду азоту в 22,8 разів.