Відбулася зустріч українських та румунських експертів Робочої групи з проблем р. Тиса
У період з 29 вересня до 01 жовтня 2015 року в румунському м. Негрешть Оаш відбулася зустріч українських та румунських експертів Робочої групи з проблем р. Тиса та питань оцінки якості води. У зустрічі взяли участь представники Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса та Закарпатського обласного центру з гідрометеорології. Керівником української делегації на зустрічі була заступник начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Оксана Фенцик. Учасниками було проаналізовано стан якості води р. Тиса за 2014 рік у створах Валя Вішеулуй/Ділове та Течеу/Тячів. При цьому експерти з обох сторін констатували, що згідно узгодженої Програми робіт протягом минулого року було відібрано одночасно по 12 проб води з річки в кожному зі створів. Оцінка якості води у визначених контрольних створах показала, що якість води протягом 2014 року залишалася незмінною, жодного транскордонного забруднення на українсько-румунській ділянці р. Тиса зафіксовано не було. Крім того, було проведено порівняння результатів аналізів спільно відібраних проб води з р. Тиса у створі історичного моста Сігету Мармацієй/Солотвино, які проводилися на базі лабораторій м. Ужгород та м. Байя-Маре, відповідно до Робочої Програми на 2015 рік. За результатами встановлено, що значення показників, які визначались лабораторіями є співставними.
На зустрічі підготована Програма проведення спільних вимірів витрат води та відборів проб води на 2016 рік для р. Тиса та р. Батарч (Тарна Маре).
Довідково:Співпраця в частині контролю якості водних ресурсів здійснюється Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області у відповідності до Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (Галац, 1997), Регламенту оцінки якості прикордонних вод і Регламенту про заходи, які вживаються при небезпечних і надзвичайних забрудненнях прикордонних річок, що неможливо уникнути.