Німецькі фахівці допоможуть Львівщині з охороною водних ресурсів
У своєму виступі на конференції «Німецько-українське співробітництво у сфері природоохоронних технологій та охорони водних ресурсів» начальник Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області Богдан Матолич зазначив, що сподівається на співпрацю з німецькою стороною у трьох напрямках: розроблення системи управління водними ресурсами, впровадження системи моніторингу водних ресурсів і розвиток мережі природно-заповідного фонду. Особливо важливим є допомога в моніторингу ріки Дністер.
Стосовно першої проблематики, яка на думку Богдана Матолича є найважливішою, для Львівської області потрібно впровадити більш ефективну систему управління ресурсами води за басейновим принципом. Загалом Львівщина поділена на чотири басейнові управління: Дніпро, Дністер, Сян та Західний Буг.
Начальник Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області наголосив, що найбільші проблеми має Дністровське басейнове управління. «В Україні басейнові управління дуже часто працюють неефективно», – сказав він.
Інша проблематика – система моніторингу водних ресурсів області потребує вагомого вдосконалення і системності. «На Львівщині працює моніторинг ріки Західний Буг, проте цього замало: у нас багато інших річок, річкових систем разом з притоками, які потрібно також «моніторити», – пояснив Матолич.
На Львівщині до природно-заповідного фонду входить 5% території. Богдан Матолич з цього приводу розповів, що Інститут екології Карпат визначив ресурси, які потрібно розвивати у майбутньому. Втім, використання коштів, які місцеві бюджети отримують на природно-заповідний фонд, далеке від ефективного.
Що ж до реалізації проектів, які сьогодні, 28 серпня, на конференції у Львові презентують німецькі екологічні компанії, начальник Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області зазначив, що їх втілення – справа далекого майбутнього.
Перший заступник міського голови Львова Олег Синютка додав, що влада міста особливо зацікавлена в тому, аби реалізувати екологічні проекти у Львові. «Ми маємо реалізувати проекти перші в Україні і отримати досвід з тим, щоб пізніше передати його іншим містам і регіонам України», – зауважив він.