Уряд виділив 80 мільйонів гривень на реконструкцію Бортницької станції аерації
Сьогодні на засіданні Кабінет міністрів схвалив постанову «Про виділення коштів у 2015 році для реалізації проекту «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії з обробки та утилізації осадів Бортницькоїстанції аерації».
Документом передбачено виділення за рахунок залишку коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, який утворився станом на 1 січня 2015 року, Мінрегіону як головному розпоряднику бюджетних коштів 80,5 млн грн: 80 019,2 тис. грн - на реалізацію проекту будівництва п'ятого пускового комплексу першої черги та 480,8 тис. грн - на оплату фактично виконаних робіт з коригування проектної документації та розроблення робочої документації п'ятого пускового комплексу першої черги.
Також документом встановлено, що розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня буде визначений Київською міською державною адміністрацією її структурний підрозділ з питань житлово-комунального господарства.
Виділення коштів дасть можливість виконати українською стороною одну із умов залучення кредитних ресурсів уряду Японії у сумі 108 млрд. єн на реалізацію проекту з реконструкції БСА.
Як повідомляв УНІАН, 25 березня Кабінет міністрів України затвердив розпорядження про основні техніко-економічні показники скоригованого проекту реконструкції Бортницької станції аерації (БСА). Затвердження показників є однією з основних умов уряду Японії щодо надання кредитних коштів під програму «Офіційної допомоги розвитку» за умовами STEP на реалізацію даного проекту. Кредитні кошти у сумі 108 млрд єн будуть отримані на 40 років під 0,1% річних з пільговим періодом 10 років.
Довідка
Бортницька станція аерації - єдині очисні споруди стічних вод Києва і довколишніх міст і селищ Київської області. На станції проходять очищення всі побутові стічні води, а також стоки промислових підприємств.
БСА - складний комплекс інженерних споруд, устаткування і комунікацій, призначений для повного біологічного очищення стічних вод. Проектна потужність станції - 1,8 млн. куб. м на добу (проектна потужність кожного з трьох блоків - 600 тис. куб. м на добу). Зараз фактично надходить на очищення від 700 тис. до 1 млн. куб. м на добу.
Читайте також:
Японія має намір виділити на реконструкцію Бортницької станції аерації 108 мільярдів єн