Комітет екологічного порятунку України вітає всіх з Успіням Пресвятої Богородиці
Сьогодні відзначають Успіня Пресвятої Богородиці або як його ще називають у народі Першу Пречисту, у всіх храмах і монастирях відбудуться урочисті богослужіння на честь Успіня Божої Матері. В Україні склалася традиція на Пречисту нести до церкви колосся нового врожаю і просити Матір Божу благословити працю.
Успіням Божої Матері називається земна смерть Богородиці, що порівнюється зі сном, оскільки, відповідно до євангельського вчення, смерть є лише тимчасовим розлученням душі та тіла.
Відповідно до церковного переказу, після Воскресіння Христа Діва Марія жила в будинку апостола Івана Богослова, який піклувався про неї як син. Живучи в Єрусалимі, Богородиця трималася відлюдно, часто відвідувала ті місця, де бував Спаситель. Напередодні смерті Богородиці до неї під час молитви на Елеонській горі з’явився архангел Гавриїл і повідомив про те, що через три дні її земне життя завершиться.
Апостоли, які в той час проповідували Євангеліє в різних кінцях землі, чудесним чином зібралися попрощатися з Богоматір’ю. У годину успіня незвичайне світло осяяло кімнату, де на одрі лежала Богородиця, і Спаситель в оточенні янголів з’явився й прийняв її душу. Апостоли поховали тіло Діви Марії у Гетсиманському саду, поруч із могилами її батьків і Йосипа Обручника.
Деякі відомості вказують, що палестинські монахи щорічно з великим торжеством святкували 28 серпня Пам’ять Богоматері, це є пам’ять Її Успіня. У Сирії в V-му столітті це свято мало назву Пам’ять Блаженної.
У VI-му ст. свято набуло теперішньої назви Успіня Пресвятої Богородиці. У перших століттях не всі Церкви Сходу святкували Успіня однаково. Олександрійський патріарх Теодосій (VI ст.) приписав святкувати Успіня 6-го січня, а свято її Нанебовзяття 9-го серпня. Ефіопська Церква і сьогодні 6-го січня святкує Успіня, а 9-го серпня Вознесіння тіла нашої Діви Марії, Богородиці на небо. Вірменська католицька церква святкує Успіня в неділю між 12 і 18-им серпня. Інші Церкви святкували його 18 серпня. Цісар Маврикій (582-602) поширив свято Успіня на цілу візантійську державу і приказав відзначати його 13-го серпня, бо саме тоді він отримав перемогу над персами.
На Заході свято Успіня під впливом Сходу з'явилося дещо пізніше. Його було прийнято у Римі за папи Сергія І (687-701), а з Риму свято перейшло до інших країн Європи. Як на Сході, так і на Заході різні Церкви святкували його в різний час. Рим ідучи за Сходом святкував Успіня 15-го серпня. Франція 18 січня, Іспанія після Собору в Толедо 656 року 18 грудня.
Свято Успіня Пресвятої Богородиці у народі називають Першою Пречистою. За традицією, на Пречисту люди несуть до церкви колосся нового врожаю і просять Матір Божу благословити їхню працю.