На Львівщині замість борщівника Сосновського буде кукурудза
З року в рік ситуація з поширенням борщівника Сосновського виду в межах області набуває значних масштабів. Площа, яку займає цей вид налічує понад 1104 га.
Серед причин ключове місце займає проблема несвоєчасного обробітку земель, які перебувають в приватній власності, надані у користування на умовах оренди тощо.
Однак, як показує досвід Дрогобицького району, цю «покару за необроблені поля», як ще називають ситуацію з поширенням борщівника, треба і можна «спокутувати».
Так, ще у 2014 році на території Бистрицької сільської ради налічувалося більше 40 га борщівника, з яких майже 30 га це пайові землі, які не використовувалися за цільовим призначенням. Картина вражала, оскільки територія представляла собою майже суцільну «плантацію» борщівника Сосновського.
Завдяки спільним зусиллям директора департаменту екології та природних ресурсів Балицького О.М., керівників Дрогобицької райдержадміністрації, представників комерційних структур, які займаються сільським господарством на території району, на сьогодні ситуація змінилася докорінно.
Обробіток території розпочали вже восени і продовжили ранньою весною, висадивши там цінну кормову культуру - кукурудзу.
Подібна робота протягом останніх 3-ох років успішно проводиться на території Солонської сільської ради, що унеможливлює поширення борщівника на ділянці площею 40 га.
Досвід Дрогобицького району показує, що боротьба з борщівником Сосновського може бути результативною лише за умови об'єднання зусиль органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, та місцевого населення, представників комерційних структур, які, зокрема, займаються сільським господарством і тваринництвом та мешканців громад.
Дрогобицька адміністрація продовжує започатковану роботу щодо активізації власників і користувачів земельних ділянок, на яких поширений борщівник Сосновського до вжиття дієвих заходів боротьби з ним.