Експлуатація Дергачівського полігону твердих побутових відходів
Розміщення та захоронення твердих побутових відходів, відходів III та IV класів небезпеки (помірно небезпечні відходи) утворюються на території м Харкова, здійснюється на Дергачівському полігоні ТПВ.
Експлуатується Дергачівський полігон ТПВ з 2005 року.
Друга черга Дергачівського полігону ТПВ в 2009 р розбита на два пускові комплекси.
Перший пусковий комплекс Дергачівського полігону твердих побутових відходів загальною площею 3,5 га, введений в експлуатацію в січні 2012 р., який на сьогоднішній день заповнений.
У січні 2015 р був введений в експлуатацію другий пусковий комплекс другої черги Дергачівського полігону по захороненню ТПВ. На другому пусковому комплексі побудована ділянка складування ТПВ загальною площею 2,7 га, в т.ч. технологічна дорога.
Запланований термін експлуатації Дергачівського полігону ТПВ до 2018 р.
На Дергачівському полігоні передбачено комплекс заходів, що дозволяють мінімізувати її негативний вплив на навколишнє природне середовище, а саме:
- водонепроникну основу (протифільтраційний екран).
При будівництві полігону використаний геосинтетичний матеріал Карбофол, який широко використовується в країнах Європи, як довговічний матеріал, стійкий як до хімікатів, так і ультрафіолетового випромінення, що відповідає найстрогішим технологічним вимогам і нормам виготовлення.
Зварювання швів здійснювалося спеціальним зварювальним устаткуванням, яке фіксує всі необхідні дані під час процесу зварювання. Контроль якості швів здійснюється шляхом випробування стисненим повітрям або вакуумом. В якості розділового, фільтруючого, захисного і дренажного шарів використаний Секутекс, який представляє собою волокнистий нетканий геотекстильний матеріал, виготовлений з 100% синтетичного волокна, що забезпечує його довговічність;
- дренуючого шару з щебеню (Н = 300 мм);
- свердловин вище і нижче полігона за потоком ґрунтових вод і організація систематичного відбору проб;
- резервуар для збору фільтрату;
- насосні станції перекачки фільтрату;
- системи відведення атмосферних вод з прилеглої території за межі полігону;
- дренажного та промивного трубопроводу.
Крім цього на полігоні систематично виконується комплекс регламентних робіт, які забезпечують санітарно-епідемічну безпеку населення, а саме:
- пошарова технологія складування (ізоляція ґрунтом розміщених відходів) за 2014 укладено 49979 куб. м. ґрунту, за 1 квартал 2015 вкладено 3528 куб. м. ґрунту;
- вивезення фільтрату (у поточному році з закритого полігону вивезено 400 куб. м. фільтрату, з території діючого полігону фільтрат не вивозився - у зв'язку з відсутністю).
Щодня полігон приймає близько 5,0-5,5 тис. куб. м. відходів.
Прес-служба Харківської міської ради