Місто Іванків на Київщині перетворюється на зону екологічної катастрофи
І це не просто гучна заява.
Іванківський район вважається найбільшим за розміром районом в Україні, а його північна частина лежить у Чорнобильській зоні відчуження. Після аварії на ЧАЕС населені пункти Чорнобильського району, що не були відселені, були передані до Іванківського району. Проте сьогодні тамтешні ліси «обпалюють» з усіх боків.
Йдеться і про сумнозвісні торф'яні пожежі, і про підпали радіоактивного лісу, які періодично турбують жителів селища. Але якщо раніше мешканців діставали лише лісові пожежі й палаючі торф'яники, то зараз до цього додався ще й ядучий дим з місцевої ТЕС. Активіст Комітету Народного Контролю в Іванкові Олег Денисенко розповідає, що всі відходи, що залишаються після пожеж, потрапляють на електростанцію з метою спалювання. На ТЕС також намагаються спалювати мазут, сміття, хімічні реактиви. Через відсутність фільтрів на Іванківській ТЕС, вся навколишня місцевість вкрита чималим шаром попелу. А від чорного смердючого смогу місцеві мешканці скоро «позеленіють» або ж просто задихнуться.
«І ніякі протести місцевих жителів нікого ніде не турбують: згори - «дах», з боків - байдужість і перманентна боязнь місцевого керівництва «висунутись» проти сильних світу цього. А вітер сьогодні дме прямо на Іванків!.. Діти задихаються», - говорять іванківці. Тобто фактично місцеві чиновники не роблять нічого, аби хоч якось потурбуватись про здоров'я мешканців містечка та уникнути екологічної катастрофи.
Крім цього, чиновники офіційно зняли з іванківської «зони відчуження» 4 ступінь радіоктивного контролю. «Але ж радіація нікуди не поділась. Люди й надалі захищаються від радіації, як можуть», - говорить активіст КНК.
14 вересня, за ініціативи активістів, до Іванкова приїжджають представники Greenpeace та експерти з радіаційного забруднення аби вирішити питання екологічного забруднення регіону.