Орендарі водних об’єктів Житомирщини цинічно порушують закони
На Житомирщині набуває розголосу конфлікт між деякими орендарями водних об’єктів, громадськістю та представниками Держекоінспекції у Житомирській області, які намагаються захистити довкілля, повідомили КЕПУ у прес-службі Держекоінспекції України.
До Держекоінспекції у Житомирській області протягом року постійно надходять листи від небайдужих мешканців краю, та представників місцевого самоврядування, щодо незаконних дій деяких орендарів водних об’єктів області. Тим часом орендарі водних об’єктів м. Бердичева, здіймаючи у місцевих ЗМІ галас, скаржаться на роботу державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області, звинувачуючи їх у неправомірних діях. Такі нападки на представників виконавчої влади, які зобов’язані проводити державний контроль та слідкувати за дотриманням природоохоронного законодавства, не можна розцінити інакше, ніж спробу відвести увагу громадськості від суті проблеми.
Наприклад представниками Держекоінспекції у Житомирській області 14 листопада поточного року, з метою виявлення незаконних знарядь лову водних живих ресурсів, проводилась рейдова перевірка на водному об’єкті загальнодержавної власності площею 170га в с. Слободище Бердичівського району Житомирської області. Даний водний об’єкт нібито належить ПП А.А. Прокопенко, хоча він договору на оренду ні на момент перевірки, ні досі не надав. Варто зауважити, що інспекторами на даному водному об’єкті неодноразово й раніше виявлялись незаконні знаряддя лову водних живих ресурсів. І того разу перевіркою було виявлено 4 сітки з рибою, в яких знаходились коропи, товстолобик, плітка, які були вилучені працівниками Бердичівського МРВ УМВС України в Житомирській області згідно протоколу огляду місця події. Оскільки громадянин Прокопенко повідомив, що дані знаряддя лову належать саме йому, то на нього був складений протокол про адміністративне правопорушення за ст. 85 ч.4 КУпАП. Матеріали по даному факту направлені до Бердичівського міськрайсуду для подальшого розгляду.
Стверджувати, що дії працівників Державної екологічної інспекції у Житомирській області є неправомірними, можна буде лише після розгляду даної справи судом та працівниками правоохоронних органів. А поки що ми можемо опублікувати звернення від громадськості та матеріали перевірок, які проводили спільно з активістами представники місцевого самоврядування – щоб кожен міг зрозуміти, які «порядки» завели деякі орендарі водних об’єктів Житомирщини.