Відбулась Колегія Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації
У Хмельницьку, на минулому тижні, відбулося чергове засідання колегії Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації.
Як повідомили КЕПУ у прес-службі Держекоінспекції України, на порядок денний Колегії були винесені питання щодо підсумків роботи Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації за ІII квартал 2014 року та здійснення регіонального моніторингу навколишнього природного середовища.
Під час розгляду запланованих питань керівники структурних підрозділів Департаменту проінформували про підсумки роботи природоохоронної галузі.
По другому питанню Колегії перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Святослав Савицький проінформував зібрання під час свого виступу про підсумки роботи Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області за 9 місяців поточного року.
Наприклад, за ІII квартал 2014 року Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області було здійснено 1775 ресурсних перевірок підприємств, установ, організацій. За порушення вимог природоохоронного законодавства, складено 1557 протоколів про адміністративне правопорушення, з них – 106 передано для розгляду у судові органи. До адміністративної відповідальності притягнуто 1180 посадових осіб та громадян. Сума накладених штрафів складає 242,862 тис. грн., сума стягнутих штрафів – 255,357 тис. грн.
До правоохоронних органів області передано 47 матеріалів перевірок, у тому числі у зв’язку з виявленими ознаками злочину в порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України передано 7 матеріалів, по результатам розгляду вказаних матеріалів та переданих у попередні періоди, за 9 місяців 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані щодо 11 кримінальних правопорушень. Загальна сума розрахованих збитків становить 11145,641 тис. грн., у тому числі нанесених невстановленими особами - 2153,460 тис. грн..
Протягом 9 місяців 2014 року Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області було пред’явлено 45 претензій та позовів на загальну суму 3586,718 тис. грн. Добровільно сплачено та стягнуто за рішеннями судів 35 претензій та позовів на суму 531,088 тис. грн. У зв’язку з виявленими порушеннями вимог природоохоронного законодавства до судових органів передано 6 позовів щодо прийняття рішення про тимчасову заборону (зупинення) господарської діяльності суб’єктів господарювання.
Також, під час свого виступу Святослав Савицький наголосив на найбільш актуальній проблемі, що стосується нещодавнього вступу в дію Закону України «Про прокуратуру», а саме – на деякому ускладненні виконання функції контролюючими органами в частині взаємодії з органами прокуратури, яка була закріплена у попередньому законі так званим «загальним наглядом». Зокрема невизначено порядок спрямування матеріалів для вжиття заходів прокурорського реагування, оскільки законом закріплено вжиття вичерпних заходів безпосередньо контролюючими органами в тому числі звернення з позовами до суду про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу. Разом з цим, більшість контролюючих органів на даний час не позбавлена обов’язку щодо сплати судового збору за пред’явлення позовів про відшкодування шкоди, що у свою чергу призводить до уникнення від відповідальності порушниками в силу приписів Цивільного кодексу України за закінченням строків позовної давності.
Святослав Савицький запевнив членів Колегії, що Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області, спільно з Департаментом екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації, іншими зацікавленими установами та організаціями та громадськістю, продовжує вживати всіх можливих законних заходів щодо недопущення порушень вимог природоохоронного законодавства. Наприклад, Держекоінспекцією продовжується робота щодо стягнення з порушників збитків, завданих навколишньому природному середовищу. Нещодавно до господарського суду Хмельницької області спрямовано позов до ДП «Шепетівський військовий лісгосп» про стягнення 1 млн. 011 тис. 679 грн. шкоди, заподіяної самовільною рубкою дерев. Крім того, Держекоінспекцією у Хмельницькій області пред’явлено претензію про добровільне відшкодування шкоди Хмельницькою філією ДП «Укрветсанзавод» на суму 4 млн. 771 тис. 737 грн. – внаслідок засмічення земельних ділянок відходами.