На Київщині розпочалося антибраконьєрське патрулювання
Представники відділу оперативного контролю центрального апарату Держекоінспекції України, долучились до антибраконьєрського патрулювання водойм, яке розпочалось на Київщині.
Як повідомили КЕПУ у прес-службі Держекоінспекції України, перевірка розпочалась з Київського водосховища, де на минулому тижні численна збірна команда громадських активістів розпочала активний спротив риболовним браконьєрам. В патрулюванні взяли участь представники «Громади Рибалок України», «Федерації риболовного спорту України», «АвтоМайдан-Київ», водно-моторних клубів «Фінвал» та «Фрегат», а також бійці батальйону спецпризначення «Київ-2».
Розділившись на два загони, активісти на моторних човнах ще до світанку вийшли на воду в районі сіл Сухолуччя та Межигір'я. Головна ціль патрулювання – виявлення та протидія порушенням у сфері рибальства. Такі дії вкрай необхідні в умовах скорочення бюджетного фінансування та мораторію на перевірки з боку державних контролюючих органів, завдяки чому ефективне реагування на факти риболовного браконьєрства з боку державних структур зменшується.
Приблизно о 7:00 були виявлені перші порушники поблизу села Страхолісся – в акваторії острова Хільча. В забороненому для будь-якого рибальства місці користувачами (промисловими рибалками) були розставлені у величезній кількості сітки. Загальна довжина встановлених знарядь лову перевищувала 2 км. Щоб їх вилучити і транспортувати на берег активістам знадобилося два човни.
На місце виявлених порушень були одразу викликані інспектори органів держрибоохорони по дзвінку на «гарячу лінію» Головрибводу, а також на місце події за викликом прибули інспектори відділу оперативного контролю Держекоінспекції. Таким чином державні інспектори отримали можливість задокументувати порушення в порядку оперативного реагування, незважаючи на мораторій щодо перевірок.
Біля незаконно встановлених сіток був виявлений плавзасіб одного з користувачів, рибалки з якого зізнались у причетності до деякої кількості тих знарядь та самі їх витягли разом з рибою під контролем громадських активістів та державних інспекторів. Іншу (більшу) частину сіток активісти та інспектори змушені були витягати власноруч, тому що власників цих знарядь лову не знайшлося.
Тим часом друга група біля с. Межигір'я також виявила встановлені в заборонених місцях знаряддя лову та плавзасоби їх власників, які були затримані та пришвартовані до берега в очікуванні викликаних інспекторів рибоохорони та екологічної інспекції. До проведення перевірки також долучилися журналісти «17 телеканалу» та представники Політичної партії «Громадянський рух України», які взяли на себе правовий супровід заходу.
Всього під час перевірки було виявлено більше 2 км. промислових та браконьєрських сіток, з промисловими бірками та без них, з недозволеними розмірами вічка. Виявлені порушення, вилучення знарядь лову та незаконно добута риба була задокументована державними інспекторами. Промислові бірки були переписані, власники незаконних знарядь лову встановлюються для подальшого притягнення до відповідальності. Сітки частково знищені при вилученні з водойми та звільненні видобутої риби, а незаконний улов (більше 300 кг. аборигенної риби: лящі, синці, густірки, плітка, жерехи, окуні, судаки, соми) – передано батальйону спецпризначення «Київ-2» для харчування захисників України, поранених в зоні АТО.
Організатори анти браконьєрського патрулювання дякують усім спільнотам рибалок, спортсменів, підводних мисливців, водномоторників, політикам та бізнесменам, всім небайдужим людям та організаціям, які долучаються і допомагають у боротьбі з браконьєрством. Окрема подяка працівникам органів внутрішніх справ, рибоохорони та державної екологічної інспекції за співробітництво.