Борцям проти ГЕС погрожують «відправити в АТО» та «спалити хату»
Активістам села Розтоки на межі Косівського району Івано-Франківщини та Путильського району Чернівецької області, які борються проти спорудження ГЕС на річці Черемош, погрожують «забрати родичів в АТО» та «спалити хату», про це повідомив народний депутат України Олександр Бригинець, до якого звернулася громада села та активісти-екологи.
«Будівництво ГЕС в Карпатах давно викликає численні протести місцевого населення. Не стало виключенням і село Розтоки Косівського району, оскільки будівництво ГЕС призведе до вкрай негативних екологічних наслідків», - зауважив О. Бригинець.
Представники ініціативної групи села зібрали біля 200 підписів проти будівництво ГЕС. Для такого невеличкого села 200 підписів – чимала цифра.
«Навіть якщо припустити, що йшлося б про будівництво об’єкта, який не наносив би шкоду екології, то забудовнику все одно треба було пробувати переконати місцевих жителів у доцільності будівництва об’єкта, а не погрожувати людям. Адже не забудовникам, а жителям села вирішувати - бути чи не бути будівництву (в даному випадку ГЕС) в їхньому населеному пункті», - наголосив О. Бригинець.
Інвестором відповідного спорудження ГЕС виступає спеціально створене під це будівництво ТЗОВ «Косівгідроенерго». Але, за інформацією місцевих журналістів, за цим всім стоїть відомий в Косівському районі колишній регіонал В. Шкондеюк.
«Моя команда бере під власний контроль появу нових фактів погроз активістам, адже після Революції Гідності старі методи влади діяти не повинні!», - заявив О. Бригинець.
Також Бригинець звернувся до представників забудовників ТЗОВ «Косівгідроенерго» з вимогою провести публічне громадське обговорення проекту будівництва малої ГЕС на р. Черемош в селі Розтоки і забезпечити вільне висловлювання власної думки тим мешканцям с. Розтоки, які виступають проти будівництва ГЕС.
Нагадаємо, що 7 червня 2014 відбулось засідання робочої групи з вивчення питань доцільності будівництва малих ГЕС в Чернівецькій області. В засіданні взяли участь науковці, екологи, представники органів державної влади,представники національних природних парків «Вижницький», «Черемоський» та «Хотинський». За результатами засідання прийнято рішення щодо підтримки звернення Львівської ОДА у питанні запровадження мораторію на будівництво малих ГЕС.
Крім цього громадська рада Держекоінспекції в Чернівецькій області висловила негативне відношення щодо будівництва малих ГЕС.