Партія «Свобода» проти створення національного природного парку «Нижньодніпровський»
В Херсонській області вийшов на фінішу пряму процес створення національного природного парку «Нижньодніпровський» площею 81 889,513 га. Саме нижче Каховської ГЕС – єдине місце в України де Дніпро зберігся в природному стані. Станом на 20 вересня 2014 року погодження на створення парку надали всі землекористувачі, окрім ДП «Херсонське лісомисливське господарство» та ДП «Каховське лісомисливське господарство».
Верхом цинізму є те, що представники зазначених підприємств та Державного агентства лісових ресурсів не надають жодних відповідей на листи з проханням погодити і не пояснюють причини, з яких вони не хочуть створення НПП «Нижньодніпровський».
«Землі лісового фонду, які заплановані під створення парку – це острови в дельті Дніпра, ліси на них є не цінними в господарчому плані і є збитковими для лісових господарств. Але це гарні мисливські угіддя та місця під дачі та котеджі для херсонських можновладців. Тому не дивно що Держлісагенство відмовляється надавати офіційні відповіді на прохання погодити включення територій до парку» – каже заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк
«На сьогодні Мінприроди і Держлісагенство очолюють представники партії «Свобода». Тому на даному етапі для створення НПП «Нижньодніпровський» потрібна лише їх політична воля», - зазначив Марко Шпікула президент ГО «Комітет екологічного порятунку України».
«Я звертаюсь до пана Мохника, пана Чернякова та пана Тягнибока – захистіть дельту Дніпра від дерибану та збережіть її для нащадків» - каже активіст ДОП м. Києва Тєстов Петро.
Довідка
Робота над створенням національного природного парку «Нижньодніпровський» ведеться вже протягом десяти років .В дельті Дніпра і на прилеглих територіях збереглися типові та рідкісні угруповання заплавних лісів, боліт, лук, піщаних степів, степових схилів Дніпра та балок, відслонень гірських порід. И тут зосереджено близько 1500 видів судинних рослин, більше 1000 безхребетних водних тварин, 67 видів риб, 9 видів земноводних, 9 видів плазунів, 258 видів птахів, 40 видів ссавців. До різних природоохоронних списків занесені 350 видів біоти, серед яких 62 види рослин та грибів, а 288 видів – тварини. До Червоної книги України занесені 147 видів біоти, серед яких 29 видів рослин та грибів, а 118 видів – тварин. До Зеленої книги України віднесено 21 рослинне угруповання. На зазначеній території розташовані уже існуючі об'єкти природно-заповідного фонду України та водно-болотне угіддя міжнародного значення «Дельта р. Дніпро» (Рамсарські угіддя).