Держекоінспекція закликає не допускати випадків випалювання рослинності на полях після збору врожаю
Щоб не витрачати кошти на прибирання полів після збору врожаю, аграрії часто знищують залишки сухої рослинності шляхом випалювання. В результаті таких дій вогонь розповсюджується на значні площі і призводить до виникнення пожеж в лісових масивах та полезахисних смугах.
При цьому часто знищуються рослини, птахи та тварини. Крім того, погіршуються механічні, фізичні, хімічні і біологічні властивості родючого шару ґрунту. Дим спричиняє негативний вплив на стан навколишнього природного середовища, а також на здоров’я людей.
З метою запобігання випадків випалювання поживних залишків, стерні та сухої трави працівники Державної екологічної інспекції у Рівненській області проводять роз’яснювальну роботу серед громадян, щодо попередження фактів самовільних підпалів і дотримання вимог природоохоронного законодавства, а також здійснюють постійний контроль щодо недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків. За порушення вимог природоохоронного законодавства до порушників застосовуються відповідні заходи впливу. В період з 1 по 17 вересня 2014 року інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Рівненській області, за самовільне випалювання сухої рослинності, або її залишків, чотири особи притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму штрафів 680 грн.
Державна екологічна інспекція України закликає населення знайти спалюванню рослинності альтернативу, бути обережними, не порушувати законодавство України. Закликаємо свідомих громадян повідомляти про виявлені підпали на телефони «гарячих ліній» територіальних підрозділів Держекоінспекції України (посилання на тер відділи).