За час АТО на сході України відбулось близько 3000 пожеж
Дослідження, проведене Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) показало, що в зоні АТО відбулось близько 3000 пожеж. Це в 20 разів більше, ніж в аналогічний період минулого року.
Дослідження виконане з використанням даних, визначених за матеріалами дистанційного зондування землі МODIS (NASA). Воно охопило всі випадки загорянь природної рослинності та населених пунктів у період з червня по вересень 2014 року.
«Більшість зафіксованих супутником загорянь, відбулись в період з 26 липня по 6 вересня на території лісів, лісосмуг і степів. Виявлені також і окремі дати, коли пожеж спалахувало особливо багато. Такими, наприклад, є 26 та 31 липня, 15 та 25 серпня, а також 5 вересня. В деякі дні відбувалось до 200 пожеж на добу. Розташування загорянь на карті дозволяє зробити висновок, що такі «піки» приурочені до днів активних бойових дій, та обстрілів сил АТО артилерією», - коментує виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина» Олена Кравченко.
Значна кількість пожеж приурочена до нечисленних лісових масивів регіону, зокрема - околиць міст Щастя та Слав’яносербськ - найбільш пожеже-небезпечної категорії лісів в області.
«Дослідження ЕПЛ, також показало, що більшість загорянь у східних областях України відбулись саме в зоні АТО. Інтенсивність пожеж на територіях, Луганської і Донецької областей, що не входять в зону АТО, не відрізняється від середніх для даного регіону показників, - додає Олексій Василюк. – Це дозволяє нам зробити висновок про те, що екстраординарне збільшення кількості пожеж на сході України є прямим наслідком військової агресії проти України».
«Основними причинами збільшення кількості пожеж в зоні АТО є посушливий сезон, який супроводжується збільшенням кількості загоряння сухої рослинності в регіоні; неможливість гасіння пожеж (розкрадена пожежна техніка, ліси і степи заміновані, постійно тривають обстріли); велика кількість загорянь від вибухів, крім цього існують і умисні підпали в тактичних цілях», - прокоментував президент ГО «Комітет екологічного порятунку України» Марко Шпікула.
Експерти ЕПЛ розпочали роботу над тим, щоб оцінити збитки, нанесені довкіллю внаслідок пожеж, спричинених військовими діями на сході України. Про результати дослідження буде повідомлено додатково.
Довідка
Серед рослин, поширених на території зони АТО, до Червоної книги України занесені 124 види, з них 113 видів судинних рослин, 1 – водоростей, 7 – грибів, 3 види лишайників. До Європейського червоного списку занесені 36 видів рослин.
Також в межах зони АТО розміщено 135 об’єктів природно-заповідного фонду – понад третина всього природно-заповідного фонду східного регіону України.
Контакти: Олексій Василюк, 097 1000 473