Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк лобіює інтереси Shell і Chevron
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав Верховну Раду України проголосувати до позачергових виборів за законопроекти щодо стимулювання інвестиційної діяльності у видобутку природного газу, про це він заявив в ході засідання Кабінету міністрів.
«У парламенті знаходяться два законопроекти щодо стимулювання інвестиційної діяльності у видобутку природного газу, які, на жаль, як завжди блокуються парламентом. І в першу чергу це стосується угод про розподіл продукції, які підписані Україною з компаніями Shell і Chevron. Я вкотре звертаюся до парламенту, який блокує ініціативи, ще до моменту виборів проголосувати за ці закони»,- заявив Яценюк.
Нагадаємо, 12 вересня 2014 р. голова української філії компанії Shell Грехем Тайлі заявив, що компанія Shell готова продовжувати роботу на Донбасі, незважаючи на складну ситуацію там.
Як зазначив голова ГО «Комітет екологічного порятунку України» Марко Шпікула: «Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк лобіює інтереси нафтових компаній. Шелл має намір видобувати газ методом водневого фрекінку, який у Франції, Німеччині, Канаді, Австрії заборонений. У листопаді 2012 року Європарламент прийняв дві резолюції. В одній - повністю забороняє водний фрекінг у водоохоронних зонах і районах шахтного видобутку вугілля, забороняє поховання забруднених вод у товщі надр, вимагає постійного контролю держав за такими роботами. Друга резолюція не просто забороняє в Європі засекречувати склад фрекінг-рідини - вона вимагає реєструвати кожну речовину, яку газовики збираються додавати у свій «коктейль», у Європейському хімічному агентстві умова реєстрації - доказ безпеки субстанції для природи і людини.
Влітку 2012 року харківська громадська організація «Зелений Фронт» зібрала на волонтерських засадах більше 40 фахівців різних галузей знань (хіміків, екологів, геологів, гідрогеологів). Робоча група за кілька місяців ознайомилася з інформацією з даної теми, законодавством, прийнятим в різних країнах світу. 12 листопада 2012 ця робоча група оприлюднила «Критерії техногенної та екологічної безпеки при видобутку газу методом фрекінгу», які були прийняті науково-практичним семінаром, що пройшов у Харкові. Згодом ці критерії рекомендували українському парламенту та уряду як основу для розробки вітчизняного законодавства і нормативів у галузі видобутку нетрадиційних газів. На жаль, жодна з перерахованих вище норм не увійшла у вітчизняне законодавство. Видобуток сланцевого газу не нормується в Україні практично ніякими законами, стандартами або нормативами»
Довідка
Гідравлічний розрив пластів (фрекінг) - технологія видобутку горючого газу з природних кам’яних родовищ. Передбачає нагнітання у породи великих кількостей води під великим тиском, що спричиняє тріщини у породі, а потім закачування суміші води та твердої речовини «пропанту» (дрібнозернистий пісок та невеликі кількості інших додатків, відомих як хімічні речовини для фрекінгу, які допомагають утримувати тріщини відкритими) у свердловину і через перфоратори в обсадженні у сланцеву породу для видобутку нетрадиційних видів викопного палива (таких як метан вугільних пластів, ущільнені пісковики та сланцевий газ).
Першими з «сюрпризами» сланцевої індустрії зіткнулися США. Тисячі людей отримали удар по здоров'ю або по бізнесу (особливо постраждали аграрії). В результаті і на федеральному рівні, і в окремих штатах прийняті досить жорсткі обмеження для видобутку сланцевого газу.
Читайте також:
Екологи з усієї держави рекламували Сонце та попереджали про небезпеку сланцевої авантюри
Ілюзія оцінки впливу фрекінгу на довкілля
Shell і Chavron не дають згоди на виведення з угоди про розподіл продукції "СПК-Геосервіс"