Харківським будівельникам закони і рішення судів - не указ
Саржин Яр - найулюбленіше місце відпочинку тисяч харків'ян. Тут відпочивають і взимку, і влітку: приходять за особливо смачною водою, займаються моржуванням, просто гуляють серед тінистих алей Ботсаду, вдихаючи аромат природного джерела. Яке ж було обурення людей, коли на схилі Саржиного яру, прямо серед рекреаційної зони, виріс паркан, а підозрілого вигляду громадяни повідомили як відрізали: тут буде побудований 17-поверховий 214-квартирний житловий будинок. Активісти ГО «Зелений Фронт» відразу ж подали заяву в суд.
Це тільки здається, що якщо ти маєш багато грошей і зв'язків - тобі все можна. Насправді в Україні прийнято закони, які обмежують можливість будівництва в зонах загального користування. Також законодавство захищає зелені зони, наші джерела, сквери, парки і так далі. По-перше, при будівництві повинні враховуватися природоохоронні вимоги, по-друге, місця розміщення і конструкції майбутніх споруд необхідно обговорювати з громадськістю, враховувати інтереси місцевих жителів і користувачів даних зелених зон. Чи треба говорити, що все це було повністю проігноровано забудовниками, які вирішили йти (як би їх в цьому не підівчили правові нігілісти з харківської міської влади) напролом, в нахабну.
Завдяки підтримці юристів-волонтерів нашим активістам вдалося скласти позовну заяву. Було виявлено безліч порушень як у проектній документації, так і в тих папірцях, які видали офіційні інстанції, дозволяючи це варварство. На щастя, подавати довелося не в один з харківських судів (а край наш судами, на жаль, не славиться), а в Окружний адміністративний суд міста Києва. І до позовної заяви наші активісти доклали клопотання про припинення будівельних робіт на час розгляду цієї справи. І київські судді прийняли законне рішення - вони заборонили будувати (ухвала суду в Єдиному реєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/39281775). Забудовники (споживчий кооператив «Престиж») кинулися до Київського апеляційного адміністративного суду. Але й він підтвердив: будувати не можна (визначення апеляційної інстанції: http://reyestr.court.gov.ua/Review/40038248).
Здавалося б, Саржину Яру повинні дати спокій, принаймні, до завершення судового розгляду. А ні! Будівельникам, схоже, наплювати не тільки на закони, а й на визначення, рішення та вироки судів. У всякому разі, будівельні роботи на місці відпочинку тисяч харків'ян, ведуться не перестаючи. Це - обурливо факт, і наші активісти звернулися з листом до Виконавчої службу України. Адже поки суд ухвалить справедливе рішення, забудовники можуть повністю знищити екосистему Саржиного Яру, знищити не тільки той куточок природи, який огороджений їх парканом, а й весь схил. На жаль, і це звернення не принесло видимих результатів.
У найближчий четвер, 18 вересня, о 16:00 громадська організація «Зелений Фронт» планує провести пікетування місця будівництва, а потім - хода протесту від Саржиного Яру до Держпрому, де розташовується Виконавча служба Дзержинського району. Саме вона повинна стежити за виконанням ухвали суду, але чомусь замість цього займає вичікувальну позицію. Чи немає в цьому байдикуванні корупційної складової? Активісти «Зеленого Фронту» збираються поставити це питання керівництву виконавчої служби району, в якому серед білого дня йде незаконне знищення природи, рекреаційної зони, втоптують в бруд права харків'ян на чисте довкілля.
Запрошуються всі бажаючі! Якщо протест буде масовим, і інші горе-забудовники припинять незаконну діяльність у нашому місті, а виконавча служба вийде з непритомного стану і почне виконувати свої обов'язки і за іншими рішеннями судів!
Олег Перегон, голова ГО «Зелений Фронт»