Частково підтвердилась інформація про масову загибель риби у річці Коник в Києві
20 серпня Держекоінспекція у м. Києві отримала повідомлення стосовно масової загибелі водних біоресурсів (риби) на річці Коник у Голосіївському районі. Це вже третій за літо виклик екологів на цю річку – в червні там масово загинула риба.
Для з’ясування обставин на місце події виїхала оперативна група фахівців Державної екологічної інспекції у м. Києві – з відділу екологічного контролю ПЗФ, рослинного і тваринного світу та відділу інструментально-лабораторного контролю, де були взяті проби води для аналізу. Крім того, було здійснено обстеження прибережного плеса р. Коник. На щастя, масової загибелі риби не виявлено: траплялися лише поодинокі загиблі рибини розміром до 15 см. Однак громадськість забила на сполох не дарма. Представники Держекоінспекція взяли участь в імпровізованому брифінгу для ЗМІ на місці події, та представили результати проведеного напередодні дослідження.
Під час обстеження були відібрані проби води р. Коник, а саме: в районі дамби; 100 метрів нижче дамби; 300 метрів нижче дамби; в районі вул. Набережно-Корчуватської, 136-Б.
Як повідомили КЕПУ у прес-службі Держекоінспекції України, за результатами гідрохімічних аналізів виявлено, що концентрація розчиненого кисню становить від 4,5 мгО2/дм3 до 5,2 мгО2/дм3 при нормованому значенні не менш ніж 4,0 мгО2/дм3, температура води при цьому знаходилась в межах 25-26 С0. Також спостерігалось підвищення вмісту хімічного споживання кисню (ХСК) та фосфатів у цих же пробах. Перевищення по ХСК становило від 1,5 до 2,0 ГДК, по фосфатах – від 1,2 до 1,8 ГДК для водойм культурно-побутового водокористування, що може бути обумовлено процесами цвітіння водоростей у водоймі у літній період.
Вміст азоту амонійного, нітритів, нітратів, хлоридів, сульфатів, заліза загального відповідає вимогам СанПіН №4630-88 «Охорона поверхневих вод від забруднень» та не перевищує норми ГДК для водойм культурно-побутового водокористування.