На рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища можуть витратити 20 млн грн
Один із учасників тендеру на організацію вивозу сміття зі Львова та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища - ТОВ "Екологічна інвестиційно-технологічна компанія" (ЕКОІНТЕК) - провела сьогодні, 21 серпня, презентацію тендерної пропозиції для представників громади Львова.
Як поінформував гендиректор компанії Олександр Василянський, загалом проект розрахований на 5 років, окупність проекту - 10-15 років.
Запланований обсяг інвестицій - 135 млн грн, із них 19,5 млн грн потрібно для організації вивозу сміття, 88 - для будівництва сміттєсортувального заводу, й орієнтовно 20 млн грн для рекультивації сміттєзвалища.
"Ми показували комісії виписку, що маємо на розрахунковому рахунку 10 млн дол. США, а це свідчить про платоспроможність. Кредитних ресурсів для реалізації проекту залучати не будемо", - розповів О.Василянський.
На першому етапі планується організувати систему вивозу сміття зі Львова. Для цього буде встановлено 5 тисяч контейнерів, привезено 15 сміттєвозів та оновлено тисячу сміттєвих майданчиків у Львові.
За покращення потрібно буде платити більше. Планується, що тариф на вивіз сміття на першому етапі становитиме 24 грн та 8 грн - за його розміщення на сміттєзвалищі.
Інвестор пропонує відокремити плату за сміття від квартплати. "Із схеми виключаються ЖЕКи, і платити нам на пряму", - наголосив О.Василянський.
На другому етапі має бути збудований сміттєсортувальний завод. За словами гендиректора ЕКОІНТЕК, відбір "корисного" сміття, яке може йти на вторинну переробку, становитиме 22-25%. Решта сміття - пресуватиметься у тюки, за рахунок чого зменшуватиметься в об’ємі в 6 разів.
Після завершення будівництва заводу у пілотному районі будуть встановлені контейнери для роздільного викидання сміття. "Планується, що за 5 років досвід пілотного району буде поширений на усе місто", - поінформував директор ЕКОІНТЕК.
Тоді ж почнеться рекультивація сміттєзвалища та пошук ділянки для нового сміттєзвалища. ЕКОІНТЕК розраховує на те, що новий полігон буде регіональним, тобто на нього звозитимуть сміття зі всією області. "Тому й передбачається, що завод можна перевстановлювати, а в перспективі можна буде збудувати у віддалених районах інші сортувальні комплекси", - додав він.
О.Василянський поінформував, що налаштований на діалог із громадськістю. "Цього тижня я зустрінуся із активом Грибович - головою ради, депутатами, а в неділю планую зустрітися із мешканцями. Я хочу пояснити, що ми будемо робити, якщо переможемо у конкурсі", - сказав він. І додав, що готовий до експертизи проекту громадськими екологічними організаціями.