Екоінспекторами Азовської морської екологічної інспекції виявлено халатність посадовців Бердянської міської ради
У Державній Азовській морській екологічній інспекції розглядалося колективне звернення мешканців міста Бердянська щодо діяльності суб’єкта підприємницької діяльності – розважального закладу кафе «Баракуда».
Згідно п. 4.2. Положення про Державну Азовську морську екологічну інспекцію при здійсненні державного нагляду державними інспекторами з ОНПС були опрацьовані усі необхідні документи стосовно розміщення кафе «Баракуда». Наприклад, картографічні матеріали щодо розміщення «Баракуди» від урізу води Азовського моря, рішення Бердянської міської ради «Про передачу в оренду земельних ділянок» тощо, повідомили КЕПУ у прес-службі Держекоінспекції України.
За результатами розгляду, виявлено порушення законодавства посадовими особами Бердянської міської ради. А саме, Рішенням Бердянської міської ради від 05.04.2007 р. №17 «Про передачу в оренду земельних ділянок» ТОВ «Акос» передано в оренду земельну ділянку, що знаходиться на відстані менш ніж 100 метрів від урізу води Азовського моря, а потім ще й продовжено термін оренди «строком до 2056 року» (Рішення БМР від 06.11.2008 р. №15), що суперечить вимогам чинного законодавства.
Відповідно до ст. 88 Водного Кодексу України, у межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється пляжна зона, ширина якої визначається залежно від ландшафтно-формуючої діяльності моря, але не менше 100 метрів від урізу води. Та згідно ст. 90 Водного Кодексу України, ст. 62 Земельного Кодексу України – у межах пляжної зони прибережних захисних смуг взагалі забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних.
Таким чином, договором оренди земельної ділянки, що укладено між Бердянської міською радою та ТОВ «Акос», всупереч вимогам чинного законодавства (п.4 Порядку користування землями водного фонду) передбачено відведення земельної ділянки для розміщення та обслуговування культурно-торгового комплексу. Крім того, проект землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг по м. Бердянську не розроблено та не затверджено, а копії висновків державної експертизи землевпорядної документації по проекту щодо організації та встановлення меж водоохоронних, прибережно-захисних смуг та пляжної зони відсутні.
Згідно ст. 141 Земельного кодексу України підставою для припинення права користування земельною ділянкою є використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам. Зважаючи на вищевикладене, Державна Азовська морська екологічна інспекція передала до Запорізької обласної прокуратури матеріали для прокурорського реагування щодо розірвання і скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки, а також скасування зазначених рішень сесії Бердянської міської ради. Окрім цього, раніше Держекоінспекцією неодноразово надавалися для виконання Бердянській міській раді приписи з зазначених проблемних питань, але станом на сьогодні відповіді про їх вирішення до інспекції не надходили.