«Дніпроенерго» - один з найбільших забруднювачів Дніпропетровської області
7 серпня, в приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації, було проведено нараду з питань реалізації природоохоронних заходів на Відокремленому підрозділі Придніпровської ТЕС ПАТ «ДТЕК «Дніпроенерго», повідомили КЕПУ у прес-службі Держекоінспекції України.
На нараді були присутні представники громадськості – Голова громадської ради при Облдержадміністрації О.Ангурець, член громадської ради О.Е.Капаровський; представник підприємства О.А.Санченко, в. о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Р.О.Стрілець, заступник директора департаменту О.М.Скакальський та Начальник Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області Д.В.Шибко.
На нараді були розглянуті результати проведення перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України та проблемні питання, які виникають підчас проведення перевірок на зазначеному підприємстві, взаємодія громадськості з Відокремленим підрозділом Придніпровської ТЕС ПАТ «ДТЕК «Дніпроенерго», як підприємством, яке є основним забруднювачем Дніпропетровської області.
На даний час склалась ситуація наступного характеру. Під час перевірки контролю дотримання нормативів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря 3.07.2014р.та 07.07.2014р. було проконтрольовано 2 основні джерела: ДВ№4 (котлоагрегат ТП-90, ст.13), ДВ№6 (котел ТПП-110А ст.17) по пилу (речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом), оксидах азоту та вуглецю, діоксиду сірки.
За результатами контролю зафіксовано перевищення нормативів викидів по оксидах азоту ДВ№4 (котлоагрегат ТП-90, ст.13) – в 1,02 рази, та по діоксиду сірки ДВ№6 (котел ТПП-110А ст.17) – 1, 03 рази, що є порушенням ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та умов щодо надання Дозволу на викиди забруднюючих речовин та невиконання п.9 приписів від 01.04.14 № 4-3042-11-3.
Результати повинні бути використані для проведення розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. 16.07.2014р. та 21.07.2014р підприємству надані запити щодо надання довідки про кількість годин роботи зазначених джерел в наднормативному режимі. До теперішнього часу інформація до Держекоінспекції не надана. Тому нарахування збитків на даний час не уявляється можливим.
В разі ненадання інформації підприємством в добровільному порядку Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області буде змушена звернутись до органів прокуратури щодо сприяння в отриманні інформації.