Громадська рада Держекоінспекції в Чернівецькій області висловила негативне відношення щодо будівництва малих ГЕС
30 липня 2014 року в приміщені Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області відбулося чергове засідання Громадської Ради, у якому брали участь представники різних громадських організацій: «ЧОГО «Буквиця», ГС «Народний порядок», ГО «Козацька звитяга» та інші, які є членами Громадської ради, повідомили КЕПУ у прес-службі Держекоінспекції України.
На засідання також було запрошено представників Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, ГО «Збережемо наш став» с. Луківці.
На порядок денний було винесено ряд питань, а саме:
· Підсумок роботи Громадської ради за 1 півріччя 2014 року.
· Робота громадськості щодо заборони будівництва малих ГЕС в Карпатському регіоні.
· Координація роботи штабу громадських інспекторів з охорони довкілля.
Голова громадської ради Коняк М.П. підсумувала роботу Громадської ради за 1 півріччя 2014 року та запропонувала провести наступне засідання Ради у вересні поточного року. Роботу Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області Громадською радою було визнано задовільною. Всі інші питання було обговорено та прийнято відповідні рішення.
В ході засідання особлива увага була приділена будівництву малих ГЕС в Карпатському регіоні, зокрема об’єкту будівництва малої ГЕС (греблі та інші гідротехнічні споруди ЗЕА «Новосвіт») у с. Сарата Путивльського району. З боку громадськості одноголосно було висловлене негативне відношення щодо даного будівництва та одноголосно прийнято рішення для поглибленого вивчення законності даного будівництва та його впливу на навколишнє середовище. Також, було вирішено провести перевірку вищезазначеного об’єкту з залученням громадськості і представників ЗМІ. Планова перевірка Держекоінспекцією запланована в серпні поточного року.
Нагадаємо, що 7 червня 2014 відбулось засідання робочої групи з вивчення питань доцільності будівництва малих ГЕС в Чернівецькій області. В засіданні взяли участь науковці, екологи, представники органів державної влади,представники національних природних парків «Вижницький», «Черемоський» та «Хотинський».
За результатами засідання прийнято рішення щодо підтримки звернення Львівської ОДА у питанні запровадження мораторію на будівництво малих ГЕС.