Відбулося чергове засідання Координаційної ради з екологічного маркування
У засіданні взяли участь члени Координаційної ради – представники Мінприроди, Мінагрополітики, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, технічних комітетів стандартизації, громадських організації та спілок промисловців та підприємців, повідомили КЕПУ у прес-службі Мінприроди України.
Під час засідання розглядалось питання упровадження інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на підвищення обізнаності суб’єктів господарювання щодо методів поліпшення екологічних характеристик продукції та застосування екологічного маркування у порядку, визначеному Технічним регламентом з екологічного маркування. Зокрема, члени Координаційної ради позитивно відзначили започаткування за підтримкою Мінприроди проведення відповідних тематичних семінарів-тренінгів для товаровиробників певної галузі, що упроваджуються за участю фахівців Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління та Української асоціації якості.
У ході засідання було розглянуто, обговорено та ухвалено (із зауваженнями та рекомендаціями) три проекти актуалізованих екологічних стандартів, розроблених згідно вимог ДСТУ ISO 14024:2002 Екологічні маркування та декларації. Екологічне маркування І типу. Принципи та методи, а саме:
СОУ ОЕМ 08.002.12.007 Косметичні засоби. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу.
СОУ ОЕМ 08.002.12.019 Лакофарбові матеріали. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу.
СОУ ОЕМ 08.002.014.058 Упаковка для харчових продуктів та посуд одноразового використання. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу
Зазначені екологічні стандарти були актуалізовані фахівцями технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона навколишнього середовища України». Вони адаптовані до вимог європейського законодавства і встановлюють екологічні критерії з метою визначення переваг продукції відносно її впливів на стан довкілля та здоров’я людини протягом життєвого циклу.
Враховуючи, що зазначені стандарти були опрацьовані із врахуванням зауважень та рекомендацій профільних науково-дослідних закладів, галузевих технічних комітетів стандартизації, а також спілок (асоціацій) товаровиробників на високому професійному рівні – вони були рекомендовані членами Координаційної ради до упровадження.
Також на засіданні був ухвалений план актуалізації екологічних стандартів розроблених згідно ДСТУ ISO 14024 у період 2005-2010 роки. Ним передбачено перегляд (актуалізацію) 18 екологічних стандартів, що встановлюють екологічні критерії на певну категорію товарів чи послуг.