Рятувальники Миколаєва ліквідували пожежу у Балабанівському лісовому урочищі
У літній період особливо небезпечними є пожежі на територіях лісових масивів, коли вогнем охоплена велика площа і працювати доводиться оперативно, не гаючи ні хвилини часу аби врятувати “зелені легені” планети від знищення.
Як повідомили КЕПУ у прес-службі МНС України, 31 серпня у Балабанівському лісового урочищі в Корабельному районі міста Миколаєва виникла пожежа сухої трави, яка внаслідок вітру розповсюдилась на територію молодих хвойних насаджень. Вогонь поширювався досить швидко, тому діяти потрібно було надзвичайно швидко. О 16:45 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виникнення пожежі. Оперативно на місце події прибули відділення чергових караулів п’яти підрозділів Державних пожежно-рятувальних частин міста Миколаєва, залучено до гасіння пожежі 6 одиниць техніки та понад 60 осіб особового складу Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, 4 автомобілів та 12 осіб Миколаївського державного лісового господарства, відділення 5-го взводу воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України. Також допомагали в гасінні відомча пожежна команда ТОВ Миколаївський Спеціалізований Порт «НІКА-ТЕРА».
Завдяки злагодженим та професійним діям рятувальників 0 19:45 пожежу було локалізовано, о 20:45 ліквідовано на площі 8 га. Вогнем знищено суху траву та молоді хвойні насадження. Проте вдалося врятувати Балабанівське лісове урочище від знищення вогнем.
На місці події було організовано чергування до ранку 1 серпня, працівниками лісового господарства та черговим караулом 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини.
У зв’язку з підвищенням рівня пожежної небезпеки на території України, рятувальники звертаються до громадян із закликом бути вкрай обережними під час відвідування лісів. Адже найменша жарина з вихлопної труби автомобіля, незагашений недопалок, багаття, покинуте без нагляду можуть спричинити велику біду. Пам’ятайте: не можна випалювати траву та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі; категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісосмугах, заїжджати на територію лісового фонду на автомобілі. Місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонці скляні пляшки здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Крім того, забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.
Якщо ви помітили загоряння у лісі, негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101»!