«Львівводоканал» запозичує європейський досвід утилізації осаду стічних вод
У «Львівводоканалі» відбулася зустріч фахівців підприємства та посадовців міської ради з представниками Європейського екологічного центру KREVOX щодо шляхів утилізації осаду стічних вод. На зустрічі обговорювали європейський досвід впровадження екологічних проектів, технологічні можливості та конкретні реалізовані рішення у переробці мулу, повідомили КЕПУ у прес-службі Львівської міськради.
«Це дуже актуальна для нас тема, оскільки ЄС вимагає від Польщі до 2020 року позбутися мулових полів. Відтак, ми активно залучаємо інвестиції та впроваджуємо високотехнологічні проекти по переробці мулу. Зокрема, на понад 200 об’єктах очисних споруд були застосовані технології механічної, хімічної, біологічної та термічної обробки мулу. Ми розглядаємо осад стічних вод як джерело відновлювальної енергії. В процесі спалювання з вугіллям на теплоелектростанціях або цементних заводах зневоднений мул не утворює СО2, це є підставою для отримання, так званого, зеленого тарифу на енергію», зазначив заступник технічного директора ТОВ «Європейський Екологічний Центр KREVOX» Александер Сушиньскі.
Проблема утилізації осаду є надзвичайно гострою для Львова. На території міських очисних споруд на вулиці Пластовій розташовані мулові поля, на яких за 60 років експлуатації накопичилося понад 2 млн. тонн мулу і щодня додається близько 3 тис тонн. Осад зберігається на відкритій території площею понад 20 га, й виділяє в атмосферу неприємні запахи.
«Ми запозичуємо європейський досвід для вирішення цієї проблеми. Перше завдання – це зупинити процес наповнення мулових полів. Друге – переробити вже накопичений мул. Нам необхідно залучити інвестиції у пропоновані технологічної схеми переробки осаду. Це дозволить перевести дуже енергоємний і «брудний» процес утворення мулу у розряд екологічно чистих і високо ефективних виробництв», повідомив директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.
У результаті зустрічі напрацьовується загальна концепція реконструкції міських очисних споруд для приведення до європейських стандартів. ТОВ «Європейський Екологічний Центр KREVOX» розроблятиме для «Львівводоканалу» різні варіанти налагодження ефективної очистки стоків та утилізації осадів для впровадження відновних джерел енергії й вирішення проблем неприємного запаху.
Довідка
Проблема складування та переробки осаду стічних вод стосується усіх промислових міст світу. Насамперед тому, що такий осад, бактеріально забруднений, з високою концентрацію важких металів та інших токсичних сполук, не можна використовувати для сільського господарства. Донедавна (а саме до початку 90-х років) міста США та Великобританії вивозили осад та скидали його в океан. Ця практика припинилася лише тоді, коли почали діяти жорсткі норми по забрудненню навколишнього середовища. Натомість європейці складували сирий осад на спеціальні майданчики, як з часом займали все більшу територію. Відтак, за останні десятиліття були напрацьовані ефективні технологічної схеми переробки осаду.
В тему:
"Львівводоканал" не допустив до перевірки держінспекторів з ОНПС