На території Мезинського національного природного парку проведений облік чисельності білого лелеки
Проведення міжнародних облiкiв чисельності білого лелеки вже стало традиційним. Попередні проходили у 1934–2004 рр. У цьому році проводиться наступний – сьомий.
Цього птаха в різних місцевостях України називають чорногузом, буслом, боцяном, гайстером. Він добре відомий усім, бо живе поряд із людьми i належить до найбільш улюблених наших пернатих. Чисельність білого лелеки протягом кількох десятиліть практично повсюди скорочувалась, але у 1990-х роках почала зростати, тому данi про її подальші змiни дуже цікаві і важливі для науковців. Вони потрібні для контролю за станом популяції та розробки заходів по охороні.
Як повідомили КЕПУ у прес-службі Мінприроди України, в ході обліків на території Мезинського національного природного парку (Чернігівська область) зібрана інформація про кiлькiсть гнізд, зайнятих лелеками (48), та число пташенят у них (в середньому приплід 1 гнізда – 3 пташенят). Гнізд, де селилися лелеки, але пташенята не виросли, нема.
Кiлькiсть пташенят найкраще підраховувати у другій половині червня – першій половині липня, коли вони вже пiдросли. Огляд гнізд встановив, що на території парку виросло 121 пташеня лелеки.
Сподіваємось, що народний улюбленець згідно старого народного повір’я й надалі приноситиме щастя в двори і села Коропщини.
Читайте також:
Наступного року лелек на Україні побільшає