В лісах Житомирщини висока пожежна небезпека
На території області зберігається суха погода з мінімальними опадами. В зв’язку з цим значно збільшується ризик виникнення лісових пожеж, повідомили КЕПУ у прес-службі Житомирського ОУЛМГ.
Лісівники звертаються до громадян з проханням суворо дотримуватися правил безпечного перебування в лісових масивах, щоб відпочинок не перетворився на біду.
Найкращим місцем для відпочинку, звісно, є рекреаційні майданчики. Там є все для комфортного вікенду на лоні природи: ошатні альтанки, зручні столи та лави, гойдалки для дітей, спеціально обладнані місця для вогнища, та сміттєзбірники.
Таких рекреаційних пунктів у різних куточках Житомирщини – понад 120.
Якщо ж хтось все ж зупиниться на відпочинок в непристосованому місці – не забувайте головні правила. Не можна заїжджати в лісовий масив на автотранспорті, забороняється кидати недопалки. Якщо ви вирішили розвести вогнище – обов’язково перед цим розчистіть лісову підстилку, обкопайте це місце, ні в якому разі не залишайте вогонь без нагляду та обов’язково загасіть його водою перед відходом.
Відповідно до положень Закону України «Про пожежну безпеку»: правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі.
Не зайвим буде нагадати, що за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян для фізичних осіб та від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів − для посадових осіб. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення пожежі або поширення її на значні площі карається накладанням штрафів у розмірі від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів для громадян та від 7 до 12 - для посадових осіб.
Пам’ятайте, що від вашої відповідальності залежить доля зелених насаджень та лісових мешканців.
Тож не завдайте шкоди нашому зеленому багатству.