Черновецький забудує 1800 га заповідних земель
На початку серпня столична міська рада прийняла резонансне рішення, перевівши в розряд житлової забудови 1,8 тис. га рекреаційних, заповідних і сільськогосподарських земель.
Наступним кроком столичної влади стане рішення Київради про передачу унікальних київських наділів під забудову приватними котеджами. У список нових земельних резервів Леоніда Черновецького потрапили Жуків острів, урочище Муромець, околиці Музею народної архітектури й побуту в Пироговому.
Зокрема, міська рада прийняла рішення про зміну цільового призначення 22 ділянок у зеленій зоні Деснянського й Голосіївського районів столиці. Площа кожного з них становить від 40 до більш ніж 100 га. Містобудівне обґрунтування передбачає котеджну забудову ландшафтних заказників Жуків острів і урочище Муромець, малоповерхове будівництво на всій території навколо музею в Пироговому.
Відповідно до затвердженої міською радою концепції забудови Жукова острова на його території планується звести велику кількість будинків уздовж ріки Віта. Будівництво котеджів передбачається й на землях з боку заток Дніпра (вся прибережна зона Жукова острова, що виходить до острова Водників). Крім того, особняки розкинуться між ріками Коник і Віта, а також у прибережній смузі з боку озера Коник. Одночасно планується узаконити й всі існуючі нелегальні будови на острові.
Ще однією територією під забудову, відповідно до масштабних планів міської влади, стало урочище Муромець, розташоване між Дніпром і Десенкою. Міська рада вирішила, що ця земля буде щільно забудована котеджами й таунхаусами. Крім цього, житло передбачається зводити на ділянці між Деснянським водозабором і затокою Доманя.
Міська рада схвалила також плани по забудові південної частини Голосіївського району. Котеджі збираються звести на сільськогосподарських землях навколо Чапаївки, заказників Лісники, Козачий і уздовж озера Заспа. Отут планується віддати під будівництво сотні гектарів території, частина з якої - заповідна.
Не менш скандальне рішення було прийнято й відносно освоєння околиць Пироговому. Відповідно до містобудівного обґрунтування забудови цих земель Музей народної архітектури й побуту в Пироговому із трьох сторін буде оточений щільною стіною приватних особняків, що не тільки позбавить його всякої можливості для подальшого розвитку, але й утруднить під'їзд до нього. Усього ж поблизу селища Пирогово пропонується забудувати приватними будинками більше 20 га.