Проблеми розвитку мисливської галузі обговорили у Кіровограді
На початку серпня у Кіровограді відбулася низка публічних заходів для ЗМІ та громадськості, присвячених початку сезону полювання та розвитку мисливської галузі регіону. Ініціаторами заходів стали Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області, УМВС України у Кіровоградській області та обласне Управління лісового та мисливського господарства.
Під час нарад та прес-конференцій громаду регіону було ознайомлено із заходами, які будуть вживатися відповідними службами області для того, аби під час сезону полювання не була нанесена шкода ні людині, ні природі. Підкреслювалось, що буде зроблено все можливе, щоб не допустити виїзду в мисливський сезон із несправною чи незареєстрованою зброєю. Держекоінспекція області задіє рейдові групи для перевірки необхідних документів, які повинні мати мисливці під час полювання, та для притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності у разі порушень правил полювання. За незаконне полювання, відсутність потрібних документів буде накладено штраф з конфіскацією зброї.
Також було відмічено, що серйозною проблемою мисливського господарства, що стримує подальший його розвиток, є браконьєрство. Так, якщо у 1997 році було виявлено 155 випадків порушень правил полювання, то у 2006 році - 287 та стягнено штрафів на суму 14600 грн. Зазначалось, що в області чисельність копитних мисливських тварин останніми роками зростає і нині досягла 6170 голів, а кількість хутрових звірів та пернатої дичини є стабільною. Адже, для збільшення чисельності диких мисливських тварин є два шляхи: охорона і раціональне використання поголів’я та вольєрне розведення з подальшим випуском тварин в угіддя. Але бідою для мисливського господарства є необачне господарювання людей. Стан мисливських угідь також значною мірою залежить від діяльності єгерських служб. На жаль, в окремих користувачів мисливських угідь вона залишає бажати кращого.
Також, щоб посилити контроль за дотриманням правил ведення мисливського господарства, держекоінспекція вживатиме рішучих заходів. Перед господарствами з низьким рівнем господарювання, де допущено зниження чисельності диких тварин, відсутністю належної охорони та відтворення мисливських тварин, виконанням в неповному об’ємі біотехнічних заходів будуть поставлені питання про позбавлення права користування мисливськими угіддями, а угіддя передаватимуть іншим користувачам.
кино