Держуправління охорони навколишнього природного cередовища вирішує проблему непридатних пестицидів
Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області узагальнило дані інвентаризації, проведеної комісіями, створеними при РДА: заборонені та непридатні до використання xiмічні засоби захисту рослин (ХЗЗР) зберігаються в 254 складах області. Їх загальна кількість складає 933,5 тонн. На 60 складах, де зберігається 103,7 тонн непридатних ХЗЗР, умови зберігання є незадовільними.
В цілому, по області ситуація залишається складною - в результаті реформування аграрного сектору економіки в ряді випадків немає правонаступника власника заборонених та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Земля, на якій вони знаходяться, розпайована, непоодинокі факти розкрадання будівельних матеріалів, з яких побудовані складські приміщення, місця зберігання пестицидів потерпають від пожеж. Об’єкти, які вдалось відремонтувати, піддаються новим руйнуванням і грабуванням. Органи місцевого самоврядування самоусуваються від виконання повноважень, передбачених законодавством у сфері охорони навколишнього природного середовища. Все це створює значну загрозу забруднення довкілля небезпечними речовинами.
Впровадження організаційних заходів Держуправлінням в Чернігівській області, проведення фінансування робіт з обласного природоохоронного фонду по знешкодженню небезпечних речовин дало змогу частково поліпшити умови їх зберігання на складах сільгосппідприємств та райагрохімів. Рішенням сесії обласної ради від 23.03.07 року затверджено Перелік видатків з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, яким передбачено фінансування робіт по знешкодженню пестицидів в цьому році на загальну суму 630 тис. грн.
Проведення відповідних робіт заплановано у Борзнянському, Варвинському, Козелецькому, Коропському, Куликівському, Носівському, Ріпкинському, Сосницькому, Срібнянському, Талалаївському та Чернігівському районах Планувалось звільнити 30 місць зберігання непридатних ХЗЗР та знешкодити 48,4 тонн цих небезпечних речовин. Але підвищення розцінок в цьому році на утилізацію пестицидів з 13 тис. грн. до 14,8 тис. грн. призвело до певної корекції в бік зменшення кількості знешкоджених ХЗЗР – до 42,6 тонн.
Зазначені роботи виконуються чернігівським ПП «ДОН-БАС», яке виграло тендер на виконання послуг з утилізації небезпечних ХЗЗР. На даний час звільнено місця зберігання пестицидів у 15 населених пунктах чотирьох районів: в Сосницькому – 4, Коропському – 5, Борзнянському – 4 та Козелецькому – 2, загальним обсягом 29,62 тонни.
кино