Правила, як потрібно правильно сортувати сміття
Центр надання адміністративних послуг роз’яснює правила сортування твердих побутових відходів, повідомили КЕПУ у прес-службі Львівської міськради.
В наш час стала актуальною проблема збереження навколишнього середовища чистим, саме тому в нашому місті все більше почали розміщувати контейнери для збору сміття з можливістю його сортування. Тільки у Шевченківському районі на сьогодні встановлено 572 контейнери для збору ТПВ, 98 контейнерів для скла, 200 контейнерів для пластмаси, 67 контейнерів для паперу.
«За період 2013-2014 років до Центру надання адміністративних послуг звернулося чимало людей, які шукали пункти збору батарейок та небезпечних відходів таких, як ртуть. Саме так виникла ідея підготувати інформацію щодо необхідності сортування ТПВ та правил утилізації особливо небезпечних відходів», - повідомила адміністратор Центру Анна Баранюк.
«Львівською міською радою затверджено Комплексну муніципальну програму поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у м. Львові на 2014-2017 роки. Програма спрямована на посилення екологічної безпеки мешканців міста, стабілізацію та покращення екологічної ситуації, формування ефективної міської системи поводження з відходами побутового електричного та електронного устаткування та адекватної системи контролю за впливом таких відходів на стан довкілля. В рамках цієї програми на сайті Львівської міської ради опубліковано перелік пунктів збору використаних батарейок у місті Львові», - зазначила головний спеціаліст відділу екології Оксана Війтик.
Невід’ємною частиною утилізації відходів, поряд із сортуванням, повинні стати заходи щодо скорочення кількості відходів. Однак, це залежить від кожного мешканця нашого міста – наскільки ми готові зробити свій внесок у збереження нашої спільної домівки.
Враховуючи підрахунки екологів, кожна людина виробляє близько 400 кг відходів, але чи кожний правильно сортує сміття?
Центр надання адміністративних послуг підготував коротку інформацію, як правильно сортувати сміття.
В контейнер для паперу
можна класти:
газети, журнали, каталоги, рекламні проспекти;
зошити, чистий та використаний папір для нотаток та малювання;
конверти, книжки без твердої обкладинки;
картонні ящики та коробки, паперові пакети та паперову тару;
не можна класти:
вологий картон та папір;
використаний паперовий посуд;
картонну тару для напоїв, плівку;
фольгу та копіювальний папір.
В контейнер для скла
можна класти:
скляну тару
не можна класти:
вимащену в їжі або не до кінця спустошену тару;
лампочки;
віконне та листове скло.
В контейнер для пластмаси
можна класти:
пластикову тару: коробки з-під йогурту, пляшки з-під олії, кетчупу, майонезу, пляшки з-під кремів і шампунів, пластиковий посуд та коробки, поліетиленові кульки та плівку;
не можна класти:
тару з-під небезпечних речовин (наприклад, з-під побутової хімії);тару від аерозолів.
В пункти збору особливо небезпечних відходів слід відвозити:
залишки масел та масляні фільтри;
рештки фарби, клею, лаку та розчинників;
лампи денного світла;
медичні відходи;
хімікати та пестициди;
ртутні термометри та інші відходи, що містять ртуть;
батарейки та акумулятори.