Житель Донбасу створив диво-двигун, що працює на повітрі
Інженер-механік розробив пристрій, що перетворює будь-який мотор в надекономічний агрегат, повідомляє «Сегодня».
У Луганську інженер-механік Юрій Любченко винайшов пристрій, здатний перетворити будь-який двигун в механізм, що працює буквально на повітрі. Цілком сам винахід поки тільки на папері, однак, конструктор вже виготовляє перші окремі деталі і обіцяє, що до кінця року повністю створить прототип.
«Двигун для мого пристрою підходить абсолютно будь-який, будь то від машини або навіть літака, - каже винахідник Юрій Любченко. - Суть ідеї проста: мотор трохи переробляється і на нього ставиться моя повітряна установка. В результаті - двигун працює практично від повітря, при цьому ККД збільшується багаторазово. Наприклад, якщо потужність двигуна «Жигулів» десь 90 кінських сил, то після поліпшення він стає потужнішим в рази ».
Природно, всіх своїх секретів винахідник не розкриває, поки не отримає патент на винахід. Однак для «Сегодня» інженер-механік трохи відкрив завісу секретності. «Фактично двигун залишається працювати за принципом технології внутрішнього згоряння, тільки функціонує він від стиснення повітря. Згадайте, коли ви накачуєте повітря за допомогою велосипедного насоса - завжди відчуваєте, що метал сильно нагрівається. Ось і я використовую схоже явище. Стискується повітря, потім нагрівається до високої температури, майже 2000 градусів, а далі справа техніки», - пояснив Юрій Любченко.
Самою ідеєю пристрої пенсіонер «захворів» ще в 70-х роках, в надії створити щось настільки економічне, щоб кожен міг дозволити собі купити подібний засіб пересування. «У мене був автомобіль, але він виявився неекономічним - у підсумку довелося порізати його на металобрухт. Адже ціни на бензин просто божевільні», - каже інженер-механік.
Зараз винахід Юрія Любченко знаходиться в стадії реєстрації та отримання патенту. Однак у бюро вже виникли певні складнощі. «Вони вимагають, щоб я реєстрував патент як вічний двигун, у них є якісь свої інструкції. Але ж це не вічний двигун, всьому є межа, там є тертьові механізми, які з часом потребуватимуть заміни, як і в звичайному двигуні».
А ось вчені говорять, що ідею луганського «Кулібіна» ще потрібно вивчати. «Якщо енергія кудись витрачається, то вона повинна звідкись з'являтися. Швидше за все, у Юрія є якийсь секрет, який він поки що не розкриває. У даному випадку категорично сказати нічого не можу, тут потрібно детально вивчити креслення і саму концепцію пристрою», - пояснив кандидат технічних наук Михайло Загороднов.