Розпочалися оперативні дії щодо розслідування фактів загибелі тварин в Солом'янському районі м. Києва
Завдяки злагодженій співпраці опікунів безпритульних тварин, працівників комунального підприємства «Центр ідентифікації тварин» та міліції розпочалися оперативні дії щодо розслідування фактів загибелі (отруєння) тварин в Солом'янському районі м. Києва.
19 лютого 2011 р. о 12.00 на Гарячу телефонну лінію Центру ідентифікації тварин 332-12-34 звернулася опікун метиса німецької вівчарки Ірина Шульженко і повідомила про загибель цуценяти.
Опікун безпритульної тварини почала опікуватися вівчаркою Джиною з часу, коли собака ще була вагітна: облаштувала місце її тимчасового перебування і доглядала за твариною. Коли народилися малюки – доглядала і їх. Двомісячні цуценята були жваві і здорові. Впродовж березня планувалось знайти їм нових власників.
Зранку в суботу 19 лютого, коли волонтери прийшли годувати собак (місце їх перебування не вказуємо на прохання волонтерів, щоб собак знову не отруїли), вона знайшла мертве цуценя. Ще четверо забилися в нору.
Після дзвінка опікуна на Гарячу телефонну лінію 332-12-34 менш, ніж за годину на місце прибули фахівці та лікар ветеринарної медицини Центру ідентифікації тварин. Були обстежені цуценята та їх місце перебування. Волонтери попередньо дістали тварин із нори, яка була місцем їхнього схову.
Фахівці Центру викликали черговий наряд міліції. На місце пригоди прибула оперативна група МВС.
В ході обстеження місця перебування цуценят одне було знайдене без ознак життя, ще четверо було доправили до міської Клініки ветеринарної медицини на вул. Волинській 12. Стан двох з них наразі нестабільний. На даний час всі четверо цуценят проходять курс інтенсивної реабілітації.
Факт загибелі цуценяти задокументовано та надано направлення в Державну лабораторію Головного управління ветеринарної медицини для розтину та проведення токсикологічної експертизи з метою підтвердження наявності отрути в організмі померлої тварини.
За візуальними ознаками загибель тварини супроводжувалася вираженням загальної інтоксикації організму, - пояснила лікар ветеринарної медицини Центру Ольга Чарковська. За її словами остаточні висновки про причини загибелі і наявність в організмі тварини отрути можна робити лише після патолого-анатономічного розтину та проведення необхідних лабораторних досліджень.
Додаткові контакти:
Лікар ветеринарної медицини КП «Центр ідентифікації тварин» Ольга Чарковська
587-99-72
Опікун Ірина Шульженко 050-311-02-05
Прес-служба КП «Центр ідентифікації тварин»
кино