Біо, авіа: польоти на маслі
З квітня 2011 року літаки компанії Lufthansa почнуть літати на біопаливі, одержуваному на основі рослинної олії.
Найбільша в Німеччині і друга за величиною в Європі авіакомпанія Deutsche Lufthansa AG планує здійснити серію регулярних комерційних рейсів за маршрутом Гамбург-Франкфурт для випробування біопалива компанії Neste Oil. Поки «рослинне» паливо не сертифіковане, один з двигунів літака Airbus A321 буде працювати на 50%-ній суміші біопалива і стандартного палива, а другий - повністю на стандартному паливі. Основною метою випробувань є вивчення впливу довгострокового використання біопалива на технічний стан і термін служби двигуна. Також планується зіставити викиди забруднюючих речовин при згорянні «рослинного» і звичайного палива.
Фінська нафтова компанія Neste Oil розробила технологію виробництва поновлюваного палива шляхом гідрогенізації рослинних і тваринних жирів, що отримала назву NExBTL. Відновлюване дизельне паливо NExBTL протягом кількох років демонструє свою придатність для використання в двигунах легкових автомобілів, вантажівок і автобусів в 100% концентрації.
Зараз Neste Oil і Lufthansa підписали договір, згідно з яким паливо з поновлюваних джерел буде вперше використане при регулярних авіарейсах. Програма стартує після офіційного дозволу від ASTM на використання авіаційного палива, отриманого за допомогою технології NExBTL.
Lufthansa в даний час здійснює інтенсивну підготовку до випробувань. Крім організації дослідницького проекту, підготовка включає в себе придбання біопалива в достатніх кількостях, побудова логістичного комплексу і вирішення низки супутніх проблем. Наприклад, заправка літаків біопаливом буде здійснюватися тільки в Гамбурзі. А це означає, що авіакомпанії доведеться змінити організацію польотів, тому що зазвичай Lufthansa не використовує літак на одному-єдиному маршруті, авіалайнери включені в постійний «круговорот» з ряду різних рейсів.
До 2020 року Lufthansa планує перевести всі свої літаки на використання біопалива. Щоправда, з-за його дефіциту частка такого палива в суміші буде складати не більше 5-10%, говорить Йоахим Бас (Joachim Buse), голова програми з використання біопалива в компанії Lufthansa. При цьому, за словами Баса, біосинтетичний гас Neste Oil легше стандартного і дозволяє отримати з одиниці об'єму на 4% більше енергії.
Фахівці з Boeing прогнозують, що до 2015 року близько 1% всього авіаційного палива в світі буде мати «рослинне» походження. А щоб біопаливо зростало швидше, вчені шукають гени, маніпуляції над якими здатні прискорити розвиток рослин.
За прес-релізом Lufthansa, повідомленням Bloomberg
кино