Виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи в м. Павлоград
Керівництво Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області 16 серпня 2007 року прийняло участь у виїзному засіданні Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з організації, координації та контролю за виконанням комплексу робіт, пов'язаних з розбиранням ракет РС - 22, утилізацією твердого ракетного палива і ліквідацією елементів цих ракет з метою розгляду стану реалізації державних рішень у сфері утилізації твердого ракетного палива (ТРП) в Україні, яке відбулось на Державному підприємстві «Науково-виробниче об'єднання «Павлоградський хімічний завод» (м. Павлоград). У виїзному засіданні МРГ прийняли участь представники Міністерства економіки України, Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильної катастрофи, керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області, ДП «ВО»Південний машинобудівний завод ім. Макарова», ДП «КБ«Південне» та інші члени робочої групи.
На порядку денному засіданні МРГ стояли наступні питання:
1. Про стан виконання заходів державної підтримки реалізації проекту створення промислових потужностей з використанням методу гідророзмиву для утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС - 22 (ТРП МБР РС - 22).
2. Про стан техногенної та екологічної безпеки утилізації та зберігання споряджених корпусів двигунів (СКД) з ТРП МБР РС - 22 на ДП «НВО «ПХЗ» та ДП «ВО ПМЗ ім. Макарова».
З доповіддю по першому питанню виступили голова МРГ – перший заступник генерального директора НКА України Комаров В.Г. та генеральний директор ДП «НВО «ПХЗ» Шиман Л.М., який доповів про стан використання коштів з державного фонду за 2006-2007 роки та відзначив, що фінансування у 2007 році забезпечено згідно з планом, а також отримано компенсацію за 2006 рік.
По другому питанню виступив технічний директор ДП «НВО «ПХЗ» Устіменко Є.Б., який доповів про стан техногенної та екологічної безпеки на підприємстві. Екологічний стан на підприємстві визнано задовільним, показники забруднення атмосферного повітря нижчі, ніж заплановані проектом. Виконано всі приписи перевірок, заходи з охорони поверхневих вод щодо очистки скидів промислових та госппобутових вод та заходи щодо поводження з відходами.
Після виїзного засідання Міжвідомчої робочої групи відбулась прес-конференція для засобів масової інформації та представників громадськості.