Звіт Держекоінспекції у Львівській області за 9 місяців 2010 року
Інспекційними підрозділами Державної екологічної інспекції в Львівській області за 9 місяців 2010 р. проведено 2954 перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства, - повідомила КЕПУ прес-служба інспекції.
Серед основних виявлених порушень слід зазначити:
відсутність каналізування сільських населених пунктів;
неефективна робота очисних споруд житлово-комунальних господарств області;
За результатами проведених інспекційних перевірок та інструментально-лабораторного контролю якості поверхневих вод встановлено, що на сьогодні вкрай критична ситуація щодо очистки стічних вод склалася у м. Яворів, Ходорів, Бібрка, Самбір, Рудки, Кам’янка-Бузька.
неефективне використання пилоочисного обладнання (це стосується більшості підприємств, діяльність яких пов'язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря);
забруднення, засмічення земельних ресурсів побутовими, промисловими та іншими відходами;
використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та самовільне зайняття земельних ділянок;
зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу;
порушення права державної власності на надра – експлуатація родовищ корисних копалин без наявності спецдозволу на користування надрами; порушення ліцензійних умов, в т. ч. умов екологічних карток;
відсутність режимних спостережень за дебітом і якістю прісних і мінеральних підземних вод, засобів обліку видобутих прісних, рудникових і шахтних вод, порушення технологічних схем розробки;
відсутність або невиконання позитивних висновків ДЕЕ по проектах буріння і облаштування нафтогазових свердловин, застосування хімреагентів без затверджених еконормативів; відсутність адекватних протиаварійних засобів.
На порушників природоохоронного законодавства складено 2678 протоколів. До адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто 2315 посадових осіб і громадян на суму 640,040 тис. грн. З порушників стягнуто 498,056 тис. грн.
На відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, відповідачам пред’явлено 510 претензій та позовів на суму 26305,880 тис. грн., з яких відшкодовано 316 на суму 817,149 тис. грн.
За порушення вимог природоохоронного законодавства призупинялася виробнича діяльність 17 виробничих об`єктів.
Ретельно здійснювався систематичний контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства на підприємствах та об’єктах, віднесених до основних забруднювачів довкілля державного та обласного рівнів.
За 9 місяців 2010р. у правоохоронні органи скеровано 31 матеріал, що на нашу думку містять ознаки злочину, із яких по 4 порушено кримінальні справи.
Проведені комплексні перевірки підприємств, найбільших забруднювачів довкілля області.
кино