У чотирьох червоних ібісів в Київському зоопарку з’явився опікун
У чотирьох червоних ібісів в Київському зоопарку з’явився опікун — це вихованці київського ліцею № 100 «Поділ», які ще з весни збирали кошти на цю благодійну справу. 24 вересня підписано договір про опіку на 1 рік, відповідно до якого надано благодійну допомогу для ібісів в розмірі 10,5 тис. грн., - повідомила КЕПУ прес-служба зоопарку.
Адміністрація Київського зоопарку висловлює щиру вдячність ліцею — керівництву, педагогічному колективу, учням та їх батькам за цю допомогу.
Анатолій Шульга, заступник генерального директора по зоологічній частині «Ми дуже вдячні ліцею «Поділ», адже допомога напередодні підготовки зоопарку до зимового періоду дуже актуальна. Ці кошти ми направимо для декорування, озеленення, а також частково, на поточні ремонтні роботи в зимовому будинку для ібісів».
Довідка
Червоний ібіс (Eudocimus rubber) живе у великих групах, що нараховують часто по кілька сотень родичів. Його харчування в природі складається з комах, молюсків, крабів і риб. Своїм серповидним зігнутим донизу дзьобом він колупається в м’якій трясовині вишукуючи черв’яків і крабів.
Цей птах гніздиться навесні на мангрових островах, на кущах та деревах. Кладка складається з 1-3 яєць, період інкубації становить 21-23 дні. У пташенят коричневе оперення, а червоне забарвлення з'являється тільки на другому році життя, через 3 роки вони стають статевозрілими. Тривалість життя птаха складає 20 років.
Червоний ібіс у великій кількості ще не дуже давно населяв болотні зарості Південної Америки від Венесуели до Бразилії. Залітав іноді північніше, з’являючись (дуже рідко) на Кубі, іноді зграйки цього виду помічали в США.
Однак у багатьох місцях цього птаха інтенсивно переслідують як заради його яскравого оперення, так і заради м’яса.
Чисельність червоних ібісів до останнього часу неухильно знижувалася, і тисячні зграї, які були відомі років п’ятдесят назад, тепер уже минуле. Сьогодні цей птах занесений до Міжнародних червоних списків та охороняється Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.
У Київському зоологічному парку вже багато років утримуються червоні ібіси та навіть розмножуються, хоча це рідкість у штучно створених умовах. В колекції 14 представників цього виду. Експозиція розташована біля центрального входу до зоопарку. Це великий літній віварій з водоспадом та озером та спеціально обладнаний зимовий будиночок. Раціон ібісів у зоопарку включає: нежирну рибу, креветки, знежирений м’ясний фарш, яйця, моркву, добавку «Кальцемін».
кино