У Вінницькій області розпочався період спуску ставків
Орендарі ставків Вінниччини активно розпочали осінню кампанію вилову риби, понижуючи при цьому рівень води у водних об’єктах. У зв’язку з цим Державна екологічна інспекція у Вінницькій області надає роз’яснення щодо основних вимог порядку спуску ставків.
У кожного орендаря, який здійснює діяльність у правовому полі, серед інших документів обов’язково повинен бути наявний дозвіл на спеціальне водокористування, який видається Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища. Так, ст. 1 Водного кодексу України вказує, що водокористування – це використання вод (водних об’єктів) для задоволення потреб населення, промисловості, сільського господарства, транспорту та інших галузей господарства, включаючи право на забір води, скидання стічних вод та інші види використання вод (водних об’єктів). У вищезгаданому дозволі серед умов водокористування є умова періодичного здійснення контролю якості води, що скидається перед виловом риби. Хочемо звернути особливу увагу на обов'язкове проведення таких лабораторних аналізів, адже саме вони можуть показати реальний стан води.
Нагадаємо, що статтею 110 Водного кодексу України передбачено, що порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України. Таку відповідальність, в тому числі, несуть особи, винні у недотриманні умов дозволу або порушенні правил спеціального водокористування. Звертаємо увагу й на те, що недотримання умов дозволу є підставою для його анулювання.
Для здійснення контролю якості води Ви можете звертатися до Державних екологічних інспекцій у областях, містах Києві та Севастополі.
кино