На Запоріжжі ліквідована лісова пожежа
Не зважаючи на те, що спекотне літо закінчилося, а рівень пожежної безпеки знизився, все ж таки значної шкоди навколишньому середовищу завдають лісові пожежі. Враховуючи попередній досвід у гасінні складних масштабних пожеж на відкритих територіях та у лісі, рятувальники МНС завжди напоготові. Адже суха рослинність спалахує, як порох.
Як повідомили КЕПУ у прес-службі МНС, о 13:51 12-го вересня поблизу профілакторію «Золотий пляж» у селищі Канівське, що на Запоріжжі, виникло загорання хвойної підстилки. Одразу до місця пожежі прибули співробітники лісомисливського господарства, філія якого знаходиться безпосередньо на території Крутоярівського лісництва. Зі слів, директора Запорізького лісгоспу Сергія Поліщука: «Пожежа виникла на площі 40 кв. м., але власними силами приборкати вогонь та ліквідувати пожежу не вдавалось. Різкі пориви вітру сприяли розповсюдженню полум’я на площу близько 3,5 га, з яких 300 кв. м. - верховий ліс. На місце пожежі виїхали 8 співробітників лісництва та 1 машина. На території лісництва ростуть сосни віком від 30 до 50 років. На превеликий жаль ці вікові красуні сильно постраждали від лісової пожежі і знадобиться не один рік, щоб відновити флору та фауну в цьому місці», - зауважив Сергій Володимирович.
Згідно з планом взаємодії за підвищеним номером виклику, на гасіння лісової пожежі, начальник ГУ МНС України в Запорізькій області генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський, направив 17 рятувальників та 5 одиниць техніки з трьох пожежних підрозділів міста Запоріжжя та Аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Додатково була залучена Місцева пожежна охорона району. Це дало можливість не тільки зупинити пожежу, а й запобігти розповсюдженню вогню на значну територію. Також, існувала реальна загроза, що полум’я може перекинутись на будинки дачного кооперативу, які розташовані поруч з осередком загорання. Дві години знадобилось щоб локалізувати пожежу. Ще протягом трьох годин продовжували ліквідувати маленькі осередки. Завдяки злагодженим діям рятувальників МНС та співробітників лісгоспу вдалось уникнути масштабної пожежі, значних матеріальних збитків і людських жертв.
Не зважаючи на постійні попередження з боку рятувальників, неорганізовані відпочиваючі все ж таки продовжують нехтувати правилами пожежної безпеки. Необережно кинутий недопалок або залишене без догляду багаття призводить до крупних пожеж. Так і цього разу, ймовірно, причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Залишається лише сподіватися на свідомість громадян та бажання дотримуватися елементарних правил на відпочинку в лісі та відкритій території.
кино