Розширення мережі об’єктів природно-заповідного фонду Сумської області
З метою збереження біорізноманіття та на виконання Загальнодержавної програми формування екологічної мережі України Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Сумській області ведуться роботи зі створення регіональної екологічної мережі, важливими компонентами якої є об’єкти природно-заповідного фонду.
Важливим результатом заходів зі збереження цінних природних комплексів, а також біологічного та ландшафтного різноманіття, є рішення Сумської обласної ради від 27.07.07, яким сім нових заповідних об'єктів оголошено об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею понад 450 га.
Ландшафтний заказник "Дібрівка", що в Недригайлівському районі, представлений мальовничим типовим ландшафтом розчленованих лесових рівнин, збереженим комплексом рослинності степового типу, серед якої брандушка різнокольорова - вид занесений до Червоної книги України. Являється осередком перебування і збереження рідкісних видів тварин, занесених до Червоної книги України - махаон, ванесса чорно-руда. Значна кількість видів тварин, занесених до Європейського Червоного списку і таких, що підлягають особливій охороні за Бернською конвенцією.
Орнітологічний заказник "Гайки", розташований у верхів'ї р.Малий Ромен на території Конотопського району, являє собою болотний масив з популяціями видів орнітологічної фауни, що занесені до Червоної книги України, а також журавель сірий, сіра та велика біла чаплі, орел-карлик та ін., які підлягають особливій охороні на території Сумської області.
Загальнозоологічний заказник "Карабутівський", в Конотопському районі, являє собою ділянку відпрацьованих торф'яників зі штучними озерами та відвалами ґрунту, які заросли деревно-чагарниковою рослинністю і являється осередком перебування та збереження видів тварин, серед яких є занесені до Червоної книги України, Європейського Червоного списку та обласного Червоного списку.
Гідрологічні заказники „Подолівський" та „Артюхівський", в Кролевецькому районі, представлені водно-болотними ділянками з відпрацьованими торф'яниками, штучними озерами та відвалами ґрунту, які заросли деревно-чагарниковою рослинністю і виконують стабілізуючу роль у водному режимі р.Реть. На території їх виявлено рідкісні групи водних рослин, занесені до Зеленої книги України та види рослин і тварин, що підлягають особливій охороні.
Пам'ятки природи: гідрологічна "Криниця графа Капніста" та ботанічна "Петрівські дуби", розташовані в Лебединському районі, мають особливе природоохоронне, історико-культурне, еколого-освітнє, рекреаційне та виховне значення.
кино