«Укртатнафта» запевняє, що не труїла полтавських робітників
Компанія «Укртатнафта» (Кременчук, Полтавська область) спростовує заяву Полтавської обласної санепідемстанції про те, що причиною забруднення кар’єру Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (Комсомольськ) став викид фенолу з виробничих об’єктів компанії (промислового ставка-випарника).
Про це повідомила прес-служба «Укртатнафти».
Згідно з повідомленням, всі технологічні об’єкти «Укртатнафти», у тому числі і ставок-випарник, розташовані на значній відстані від кар’єру ГЗКа.
Компанія відзначає, що вимірювання, що проводяться незалежною лабораторією спостереження за забрудненням атмосферного повітря за найближчим до «Укртатнафти» посту №1, впродовж багатьох років свідчать про те, що середньорічна і максимально-разова концентрація фенолу в 100-1000 разів менше тієї, яка була зафіксована в кар’єрі ГЗКа.
Аналогічні результати показали і виміри, проведені Кременчуцькою і Полтавською обласною санепідемстанціями 25 і 30 липня.
«Що стосується передбачуваного взаємозв’язку скидання відпрацьованих лугів з установки газофракціонування (ГФУ) з наявністю фенолу в кар’єрі ГЗКа, то ця версія також неспроможна, оскільки відпрацьовані луги ГФУ практично не містять фенолів», - йдеться в повідомленні.
«Укртатнафта» категорично спростовує інформацію про те, що джерелом забруднення кар’єру Полтавського ГЗКа можуть бути її виробничі об’єкти і наполягає на своїй непричетності до даної ситуації.
Нагадаємо, 6 серпня заступник начальника Полтавської обласної санепідемстанції Микола Асаул, що входив в техногенно-екологічну комісію, заявив, що причиною погіршення здоровья працівників карьєра, що відбулрось 28-31 липня, став викид продукті фенола з виробничого ставка-випаровувача «Укртатнафти».
Він повідомив, що СЕС має в своєму розпорядженні результати лабораторних досліджень, згідно з якими, із збільшенням глибини в кар’єрі збільшувалася концентрація газів фенолу.
2 серпня Полтавська область створила спеціальну комісію з представників обласної санепідемстанції, Управління по надзвичайних ситуаціях МінНС, медиків і представників облдержадміністрації для розслідування погіршення здоров’я 174 працівників кар’єру «Дніпровського рудоуправління» на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті.
28-31 липня по медичну допомогу в медсанчастину Полтавського ГЗК звернулися 174 людини з однаковими симптомами - підвищений тиск, головний біль і нудота.
У медсанчастині ГЗКа постраждав надали допомогу і наступного дня вони знову вийшли на роботу.