Дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи відправили лікуватися на Кубу
8 серпня Чорнобильський Фонд направив чергову групу українських дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для лікування в медичних закладах Куби та реабілітації і оздоровлення у санаторному центрі «Тарара».
Із 22 дітей переважне число має захворювання, які не лікуються в Україні (алопеція, атопічний дерматит, нефропатія тощо). Тяжко хворі діти направляються у супроводі батьків для оперативного втручання та тривалого лікування.
Ця акція стала можливою завдяки програмі соціальної підтримки працівників НАЕК «Енергоатом». Усі діти, котрі відбули до Куби – із сімей працівників атомних електростанцій.
Українсько-кубинську програму «Діти Чорнобиля» було засновано 1990 року. За 17 років її існування близько 22 000 дітей з різних регіонів України змогли значно покращити стан свого здоров’я у лікувальних та санаторних закладах Республіки Куба.
Медичну допомогу надано, зокрема, 495 онко-гематологічним хворим, зроблено 7 операцій з пересадки кісткового мозку. Від захворювань важкою хронічною патологією вилікувано 3527 дітей.
За вказаний період на Кубі проведено 189 хірургічних операцій, у тому числі 14 складних операцій на серці, 59 – ортопедичного характеру, серед яких складні поетапні оперативні втручання, а також 39 офтальмологічних, 19 пластичних (післяопікових) операцій, дві - з пересадки нирок, дві нейрохірургічних та інші. 2897 дітей, захворювання яких було неможливо вилікувати в медичних закладах України, після лікування на Кубі отримали повне одужання чи стійку ремісію.
За попередніми даними, кубинська сторона витратила на лікування та утримання на Кубі українських дітей близько $350 млн. та ніколи не порушувала питання щодо компенсації чи повернення цих коштів.
кино