СЕС вважає, що люди на Полтавському ГЗК хворіють через фенол
Представники Полтавської обласної санепідстанції прийшли до висновку, що причиною погіршення здоров’я 174-х працівників кар’єру на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті (Комсомольск, Полтавська область), що сталося 28-31 липня, став викид продуктів фенолу із промислового ставка-випарника компанії «Укртатнафта» (Кременчук).
Про це повідомив заступник начальника Полтавської обласної санепідемстанції Микола Асаул, який входив у техногенно-екологічну комісію, - передають «Українські новини»
«Джерело забруднення повітря відоме - ставок-випарник НПЗ «Укртатнафта», - сказав він.
Зокрема, він повідомив, що СЕС має у своєму розпорядженні результати лабораторних досліджень, згідно з якими зі збільшенням глибини в кар’єрі збільшувалася концентрація газів фенолу.
«На глибині 90 метрів фенол у кар’єрі в 1,6 раза перевищував норми, а на глибині 159 метрів - уже в 3,3 раза вищий за норму», - зазначив Асаул.
За його словами, конфігурація 300-метрового за глибиною і 2 км за довжиною кар’єру - складна, багато «глухих» місць, погана вентиляція, тому фенол осідав на дно, коли дув вітер з півночі, де за 10 км від кар’єру розташований ставок «Укртатнафти».
За його даними, у серпні вітер змінився, і загазованість продуктами фенолу в кар’єрі минула.
Однак Асаул вважає, що періодично від викидів фенолу, коли вітер дує в їхню сторону, страждають також жителі села Йосипівка Козельщинського району, сіл Пришиб, Бондарі, Кузьменки Кременчуцького району.
Тому СЕС вважає, що необхідно усунути причину забруднення навколишнього середовища.
У свою чергу, НПЗ «Укртатнафта» заперечує свою причетність до загазованості повітря продуктами фенолу.
При цьому представники НПЗ запевнили членів комісії, що у 2008 році побудують цілий комплекс біологічного очищення нафтопродуктів, що не дозволить навіть найменшому витоку шкідливих речовин потрапити в навколишнє середовище.
Нагадаємо, 2 серпня Полтавська область створила спеціальну комісію з представників обласної санепідемстанції, Управління з надзвичайних ситуацій МНС, медиків і представників облдержадміністрації для розслідування погіршення здоров’я 174 працівників кар’єру «Дніпровського рудоуправління» на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті
28-31 липня за медичною допомогою в медсанчастину Полтавського ГЗК звернулося 174 особи з однаковими симптомами - підвищений тиск, головний біль і нудота.
У медсанчастині ГЗК потерпілим надали допомогу і наступного дня вони знову вийшли на роботу.
2006 рік Полтавський ГЗК закінчив із чистим прибутком 141,629 млн грн, збільшивши чистий доход у порівнянні з 2005 роком на 4,16%, або на 92,809 млн грн до 2 323,019 млн грн.
Полтавський ГЗК контролюється групою банку «Фінанси та кредит» Костянтина і Олега Жеваго.
Наприкінці 2005 року компанія Ferrexpo AG (Швейцарія) сконцентрувала понад 60% акцій Полтавського ГЗК.
кино